چیدمان داروهای حیاتی در ترالی اورژانس

چیدمان داروهای حیاتی یکی از مهم ترین نیازهای اورژانس

چیدمان داروهای حیاتی یکی از مهم ترین نیازهایی است که در تمام مراکز درمانی و بخش های مختلف آن ها کاملاً ضروری است. ضرورت چیدمان داروها به خصوص در بخش اورژانس مراکز درمانی و بیمارستان ها به این دلیل است که سرعت عمل کادر درمان در این بخش فوق العاده حیاتی است و این سرعت عمل بدون دسترسی سریع و آسان به داروهای حیاتی امکان پذیر نخواهد بود. به همین منظور بسیاری از تجهیزات و لوازم پزشکی مانند ترالی پزشکی با داشتن فضای کافی و مناسب و همچنین ویژگی های دیگر، امکان چیدمان داروهای حیاتی را به بهترین شکل ممکن فراهم می آورند و به کمک کادر درمان می آیند. در واقع به جرآت می توان این لوازم پزشکی را دستیارهای بسیار مهم و ضروری برای کادر درمان به شمار آورد.

چیدمان داروهای حیاتی بخشی از نظم اورژانس

اورژانس در واقع ویژه ترین بخش هر مرکز درمانی به شمار می آید که نظم موجود در آن یکی از مهم ترین ویژگی های بسیار حیاتی آن محسوب می شود. نظم این بخش مهم چه از لحاظ نظم عملکرد کادر درمانی و خدماتی و به طور کلی نظم عملکرد کلیه ی نیروهای فعال در این بخش، و چه از نظر رعایت نظم در قرار گرفتن انواع تجهیزات پزشکی نظیر ترالی، ابزارهای پزشکی و چیدمان داروهای حیاتی بایستی در سطح بالایی وجود داشته باشد. وجود این نظم امر درمان را سرعت بخشیده، از اتلاف وقت و سردرگمی پزشکان و پرستاران تا میزان فوق العاده بالایی جلوگیری می کند و به آن ها این امکان را می دهد تا با آرامش کامل به کار درمان بپردازند.

چیدمان داروهای حیاتی و تجهیزات پزشکی

هرچند که همانطور که گفته شد قرارگیری خود تجهیزات پزشکی در کلیه ی بخش های مراکز درمانی و به خصوص اورژانس باید دارای نظم باشند، اما برخی از این تجهیزات پزشکی و درمانی خود به تنهایی با داشتن ویژگی های خاص خود می توانند این نظم را در سطحی بسیار بالا حفظ نمایند. تجهیزاتی مانند ترالی اورژانس که دارای انواع متنوعی نظیر ترالی سه طبقه می باشد، چیدمان داروهای حیاتی را به گونه ای در بخش های مختلف خود جای می دهد که کادر درمان را قادر می سازد تا بدون معطلی هر دارویی که مورد نظر آن ها می باشد را به سرعت از یک طبقه و یا یک کشوی مخصوص به آن دارو بردارند. این نوع چیدمان داروهای حیاتی در این تجهیزات درمانی دارای مزیت های فراوانی است که به کمک کادر درمان آمده، عملکرد آن ها را در خدمت رسانی به بیماران بهبود می بخشد.

چیدمان دارو های حیاتی در ترالی اورژانس

چیدمان داروهای حیاتی در اورژانس

مزیت های چیدمان داروهای حیاتی

در واقع با نظمی که برای قرار گرفتن داروها در ترالی اورژانس در نظر گرفته شده است، جای هر دارو در ترالی دارو مشخص است و غیر از این بخش از ترالی در جای دیگری قرار نمی گیرد. کادر درمان به دلیل آشنایی با ترتیب داروها به راحتی قادر خواهند بود داروی مورد نظر خود را از جای مخصوص آن بردارند و همین امر همواره داروها را در دسترس آن ها قرار می دهد. با در دسترس بودن داروها در زمان نیاز به یک داروی خاص دیگر نیازی به جستجوی یک دارو در مکان های مختلف وجود ندارد و همین امر در سرعت بخشیدن به عملکرد کادر درمان بسیار مؤثر خواهد بود.

یکی دیگر از مزیت هایی که نوع چیدمان داروهای حیاتی در تجهیزات پزشکی به خصوص ترالی ها برای کادر درمان علاوه بر نظم بخشیدن، دسترسی راحت به داروهای مورد نیاز و سرعت بخشیدن به کارها دارد، عبارت از مشخص شدن میزان داروهایی است که در ترالی قرار گرفته اند و در دسترس پزشکان و پرستاران هستند.

مشخص شدن کمبودهای دارویی

به دلیل این که چیدمان داروهای حیاتی در انواع ترالی های پزشکی دارای ترتیب خاصی می باشد، با تمام شدن هر دارو، کاملاً کمبود آن داروی به خصوص در جای مشخصی که در ترالی قرار داشته است، مشخص می شود. این ویژگی سبب می گردد تا کادر درمان به سرعت کمبود تعداد مورد نیاز آن داروی خاص را در ترالی پزشکی قرار بدهند. به این صورت هیچ گاه بخش های مختلف بیمارستان ها به خصوص بخش اورژانس با فقدان و یا مواجه شدن با تعداد کم یک داروی حیاتی برای درمان مواجه نخواهند شد و همواره تعداد خاصی از هر دارو که باید در ترالی اورژانس موجود باشد را در دسترس خود خواهند داشت. بنابراین علاوه بر این که نظم موجود در چیدمان داروهای حیاتی در واحدهای گوناگون مراکز درمانی فوق العاده به کادر درمان کمک می کند، وجود ترالی نیز به عنوان یکی از انواع تجهیزات پزشکی و زیبایی بسیار کاربردی و مفید در انواع مختلف آن بسیار سودمند خواهد بود.

چیدمان دارو های حیاتی در ترالی اورژانس

چیدمان داروهای حیاتی در اورژانس

ترالی چیست؟

به یکی از انواع تجهیزات هتلینگ بیمارستانی که برای چیدمان داروهای حیاتی در بخش های مختلف مراکز درمانی، بیمارستان ها، کلینیک های درمانی و زیبایی به کار برده می شود، ترالی گفته می شود. این وسیله ی بسیار مهم که در اختیار کادر درمان درمان قرار دارد دارای قابلیت جابجایی است. ترالی دارای انواع مختلفی نظیر ترالی سه طبقه می باشد که هر کدام از آن ها با توجه به نیازهای موجود در بخش های مختلف به کار گرفته می شود. ذکر این نکته نیز لازم است که برخی از انواع این وسایل پرکاربرد به عنوان یکی از انواع تجهیزات زیبایی در سالن هایی که خدمات زیبایی گوناگون انجام می گیرد به منظور نظم و سرعت بخشیدن به کارها مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای به کار بردن ترالی

استفاده از ترالی های مختلف با هر نوع کاربردی که داشته باشند، به دلیل ویژگی های ساختاری آن ها دارای مزیت های فراوانی برای کاربران آن ها خواهد بود. دو نمونه از این مزیت ها عبارت هستند از:

داشتن بخش های مجزا

هر ترالی دارای بخش های مجزا از هم می باشد، که دسترسی به وسایل و داروها را بسیار راحت تر می کند. در برخی از انواع آن ها مانند ترالی سه طبقه این بخش ها به صورت طبقه های جدا از هم وجود دارند، در بعضی دیگر مانند ترالی اورژانس آرا صنعت بخش های مجزا به شکل کشوها و کمدهایی جدا از هم طراحی شده اند و تعدادی از آن ها نیز هم دارای چند طبقه و هم دارای چند کشوی جداگانه می باشند. این جدا بودن بخش ها به کادر درمان این امکان فوق العاده عالی را می دهد تا به راحتی بتوانند چیدمان داروهای حیاتی را به صورت تفکیکی شده در این طبقه ها و یا کشوها انجام بدهند. در این صورت برای برداشتن هر وسیله و یا دارو فقط نیاز به مراجعه به یک طبقه و یا یک کشوی خاص خواهد بود و به جستجو کردن در تمام طبقات و کشوها احتیاجی پیدا نخواهد شد.

چرخ های قوی ترالی اورژانس

چیدمان داروهای حیاتی در اورژانس

داشتن چرخ های قوی

ترالی ها در انتهایی ترین بخش خود دارای چرخ هایی قوی و در عین حال روان هستند که امکان جابجایی بسیار راحت و نرم این تجهیزات پزشکی و زیبایی را در فضای مطب، مراکز درمانی، کلینیک های درمانی و زیبایی، بخش های مختلف بیمارستان ها ازجمله اورژانس فراهم می آورد. متحرک بودن این نوع تجهیز بسیار کاربردی پزشکی که انواع آن را می توان از فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت با بالاترین کیفیت تهیه نمود، به کادر درمان کمک می کند تا بتوانند آن را به راحتی به هر مکانی که در آن جا به آن نیاز دارند، منتقل کرده، مورد استفاده قرار دهند. این ویژگی به خصوص در زمانی که باید تمام تجهیزات و داروها در کنار بیمار قرار گیرد بسیار مفید خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاه شما برای ما مهم است.

امتیاز کاربران به : چیدمان داروهای حیاتی در ترالی اورژانس

امتیاز
دیدگاه ها
۱۳۹۹/۸/۸

دکتر همدانی :

مثل همیشه مطالب مفید و عالی

امتیاز
آیا این دیدگاه برایتان مفید بود ؟

مشاوره آنلاین