استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

استاندارد روشنایی اتاق عمل از مهم ترین ویژگی ها

رعایت استاندارد روشنایی اتاق عمل یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که برای اتاق های عمل در نظر گرفته شده است. توجه به این استاندارد در اتاق های عمل جزء ضروری ترین مواردی است که کلینیک های پزشکی و زیبایی، مراکز درمانی و بیمارستان ها ملزم به رعایت آن هستند. حتی تصور نبودن امکانات روشنایی در حد استاندارد برای اتاق های عمل نیز غیر ممکن است و بدون وجود روشنایی انجام کارهای جراحی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین همان گونه که استریل بودن اتاق های عمل به عنوان یکی از ویژگی های ضروری آن در نظر گرفته می شود تا بهبودی بیمار دچار مشکل نشود، فراهم کردن میزان نور مورد نیاز جراحان نیز از دیگر ویژگی های اتاق عمل به شمار می آید تا روند درمان بیماران حین عمل جراحی به مشکلی برنخورد.

اتاق عمل بدون استاندارد روشنایی اتاق عمل

در واقع با فراهم کردن استاندارد روشنایی اتاق عمل با بهره گیری از تکنولوژی های نوری به روز دنیا که به وسیله ی تجهیزات پزشکی مخصوص به کار گرفته شده، این امکان برای اتاق های عمل فراهم می شود، انجام شدن عمل های متنوع جراحی امکان پذیر می گردد. ناگفته مشخص است که در صورت نبودن این ویژگی عملاً کار اتاق عمل تعطیل خواهد شد. اگر در نبود استاندارد روشنایی اتاق عمل عمل جراحی انجام شود، چنانچه خیلی خوشبینانه به این وضعیت نگاه شود، عمل جراحی با احتمال وجود درصد خطای بسیار بالا انجام خواهد شد و به طور قطع نتیجه ی رضایت بخشی گرفته نخواهد شد.

استاندارد روشنایی اتاق عمل از مهم ترین امکانات

در واقع تأمین کردن میزان نور مناسب در حد استانداردهای لازم برای اتاق عمل به منظور انجام شدن اعمال جراحی به بهترین شکل ممکن چه از لحاظ شدت نور و چه از نظر اندازه و وسعت آن یکی از امکانات فوق العاده حیاتی و مهم یک اتاق عمل محسوب می شود. فراهم کردن این امکان بسیار مهم باید برای پزشکان و جراحان و همین طور بیماران آن ها جزء اولین اقدامات یک مرکز درمانی قرار داده شود. بنابراین به جرأت می توان گفت استاندارد روشنایی اتاق عمل از مهم ترین امکاناتی است که یک مرکز درمانی و کلیه ی واحدهای بهداشتی بایستی برای کادر درمانی و مراجعه کنندگان خود در اتاق های عمل رعایت کنند. رعایت این گونه استانداردها در مراکز جراحی تا حد قابل ملاحظه ای کیفیت عملکرد پزشکان، جراحان و پرستاران را بالا می برد و فرایند درمان را بدون به وجود آمدن هیچ گونه مشکل، به راحتی امکان پذیر می سازد.

استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

استاندارد روشنایی اتاق عمل با ابزارهای پزشکی گوناگون

 بدون تجهیزات پزشکی متنوعی نظیر چراغ سیالتیک که به آن چراغ پزشکی و یا چراغ پزشکی led (LED) نیز گفته می شود، امکان رسیدن به استاندارد روشنایی اتاق عمل فراهم نخواهد شد. این تجهیزات و لوازم پزشکی که برای تأمین بهترین نوع روشنایی، این نیاز فوق العاده مهم، در اتاق های عمل مراکز درمانی به کار گرفته می شوند، با داشتن ویژگی های خاص خود بهترین ابزارهای پزشکی به منظور دستیابی به استاندارد روشنایی اتاق عمل خواهند بود.

چراغ پزشکی وظیفه ی تأمین روشنایی و نوری در حد استاندارد که جراح برای انجام عمل جراحی خود به آن نیاز دارد را برعهده دارد، یعنی استاندارد روشنایی اتاق عمل را تأمین می کند. این ایجاد روشنایی به این منظور صورت می گیرد تا جراحان در حین عمل جراحی، منطقه ی عمل را به راحتی و به خوبی ببینند. جراحان به این وسیله قادر خواهند بود به راحتی بر روی بافت ها و اندام های بدن بیمار خود تسلط پیدا کرده، کاملاً وضعیت آن را زیر نظر داشته باشند.

معرفی چراغ پزشکی

همان طور که گفته شد چراغ پزشکی یکی از انواع تجهیزات پزشکی و زیبایی است که در اتاق های عمل مراکز درمانی با ویژگی های خاص خود، استاندارد روشنایی اتاق عمل را تأمین می کند. این نوع چراغ های پزشکی به گونه ای طراحی شده اند که بهترین نوع نور را برای پزشکان تولید می کنند تا انجام عمل جراحی به بهترین شکل ممکن انجام شود. این تجهیزات پزشکی و درمانی در دو نوع چراغ پزشکی دیواری و چراغ پزشکی ایستاده وجود دارند و برخی از آن ها نیز پرتابل بوده، با داشتن چرخ های قوی ترمزدار قابلیت جابجا شدن را دارا هستند و به راحتی می توانند به محلی که به آن ها نیاز هست، منتقل گردند.

چراغ پزشکیقمر چراغ پزشکی

انواع چراغ های پزشکی دارای یک و یا چند قمر هستند که چراغ های ال ای دی (LED) به تعداد مختلف درون این قمرها جای گرفته اند و وظیفه ی تولید نور را برعهده دارند. قمر چراغ پزشکی با دسته ای که در کنار آن قرار داده شده است، به راحتی قابلیت تغییر جهت دادن دارد و بر اساس نیاز کاربران آن می تواند به نقطه ای که مورد نیاز است متمایل شود.

بدنه چراغ پزشکی

بدنه چراغ پزشکی به گونه ای رنگ آمیزی شده است که به راحتی می توان آن را با شوینده های استاندارد و همچنین ضدعفونی کننده های مختلف از انواع آلودگی ها پاک نمود. این شستشو و یا ضدعفونی کردن ها ذره ای از کیفیت اولیه ی آن کم نخواهد کرد و به هیچ وجه به رنگ آن آسیبی نخواهد رسید.

استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

تولید کنندگان چراغ پزشکی

یکی از نکاتی که در رابطه با چراغ های پزشکی قابل ذکر است این است که این چراغ های پزشکی حتماً بایستی از تولید کنندگان و فروشندگانی خریداری شوند که کیفیت لازم این تجهیزات درمانی را با در نظر گرفتن و لحاظ کردن کلیه ی استانداردهای بین المللی تهیه کرده، در اختیار متقاضیان قرار بدهند. تولید کنندگان و فروشندگانی نظیر فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت با رصد کردن پیوسته ی نیاز مراکز درمانی، بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات پزشکی و زیبایی را مناسب با این نیازها طراحی می کنند و با قیمتی بسیار مناسب به مشتریان خود عرضه می دارند. خصوصیت مهم این تولیدکنندگان، پویا بودن و همواره همراه با تکنولوژی روز پیش رفتن و تولید کردن به روزترین تجهیزات پزشکی و زیبایی است تا جایی که مراکز درمانی کشور را بی نیاز از تولیدات فوق العاده گران قیمت و حتی گاهی کمیاب انواع خارجی آن می سازد. در واقع دستیابی به بالاترین سطح استاندارد روشنایی اتاق عمل تنها با استفاده از تجهیزات روشنایی اتاق عمل استاندارد و با کیفیت امکان پذیر خواهد بود.

ویژگی های چراغ پزشکی

چراغ پزشکی به دلیل دارا بودن ویژگی های خاص خود به راحتی این قابلیت را دارد تا استاندارد روشنایی اتاق عمل را به بهترین شکل ممکن برای بیمارستان ها و کلینیک های درمانی تأمین سازد. دو ویژگی بسیار مهم این تجهیزات عبارت از موارد زیر هستند.

تولید نور مثل نور روز

چراغ پزشکی یا چراغ سیالتیک به منظور این که احتمال خطای رنگ ها در حین عمل جراحی برای جراحان به وجود نیاید، دارای قابلیت تولید نوری شبیه به نور روز می باشد. این ویژگی برای جراحان که در حال انجام عمل جراحی بر روی بافت های مختلف بیماران هستند، فوق العاده مهم و حیاتی است.

تولید نور سرد

برای رعایت استاندارد روشنایی اتاق عمل چراغ های پزشکی LED توانایی تولید نور سرد را دارند؛ چراکه این چراغ ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که دمای فضای اتاق عمل را بالا نبرند. علاوه بر این، به دلیل این که این چراغ ها حداقل گرمای ممکن را در زمان طولانی عمل تولید می کنند، نه برای تیم جراحی ایجاد مزاحمت و ناراحتی خواهند کرد و نه برای بافت های بدن بیمار مشکلی ایجاد خواهند کرد.

شما هم می توانید دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاه شما برای ما مهم است.

امتیاز کاربران به : استاندارد روشنایی اتاق عمل با کمک تکنولوژی های نوری

امتیاز
دیدگاه ها
۱۳۹۹/۸/۱۰

حسنوند :

بدون تجهیزات پزشکی متنوعی نظیر چراغ سیالتیک که به آن چراغ پزشکی و یا چراغ پزشکی led (LED) نیز گفته می شود، امکان رسیدن به استاندارد روشنایی اتاق عمل فراهم نخواهد شد.


عالی بود

امتیاز
آیا این دیدگاه برایتان مفید بود ؟

مشاوره آنلاین