سالن ماساژ به چه تخت ماساژی نیاز دارد؟

سالن ماساژ

محلی است که بسیاری از افراد به منظور رسیدن به آرامش و داشتن احساس شادابی در زندگی خود رفتن به آن را انتخاب می کنند. بعضی از افراد نیز برای درمان برخی از ناراحتی ها و بیماری های خود با مشورت پزشک، این سالن ها را به عنوان رسیدن به یکی از راه های درمانی در نظر می گیرند. این سالن ها با فراهم آوردن امکاناتی ویژه نظیر استفاده از تجهیزات پزشکی و زیبایی در کنار تخصص و مهارت ماساژورهای خود با توجه به نیاز مراجعین، خدمات مؤثر ماساژ را در اختیار آن ها قرار می دهند. در واقع یک سالن ماساژ فضایی است که بسیاری از افراد برای بهره مندی از مزیت های ماساژ به آن مراجعه می کنند.

ماساژ چیست؟

ماساژ (massage ) که توسط ماساژورها در سالن ماساژ برای افراد مختلف اجرا می شود، مجموعه ای است شامل کارهای مختلف؛ کارهایی که امکان دارد فقط یک نوازش کوچک باشد و گاهی نیز امکان دارد یک فشار قوی به صورت گسترده بر بدن شخص وارد شود. این مجموعه کارها تنها وارد کردن فشار بر عضلات را شامل نمی شوند بلکه حرکت هایی است که می تواند شامل لمس کردن، وارد کردن فشار و اصطکاک دست های ماساژ دهنده با عضلات، پوست، رباط ها و تاندون های فرد باشد.

در واقع مجموعه کارهایی که در سالن ماساژ انجام می شود این هدف را دنبال می کند تا از خطوط اصلی مربوط به انرژی بدن فرد، نقاطی خاص را تحریک کنند. زمانی که این نقاط مخصوص تحت فشاری متعادل و کاملاً حساب شده قرار می گیرند، منجر به برطرف شدن گره های به وجود آمده در بدن می گردند که مانع از جریان پیدا کردن انرژی حیاتی بدن شده بودند. با انجام ماساژ مناسب در سالن ماساژ، در خطوط اصلی بدن، حرکت پیدا کردن روان انرژی میسر خواهد شد، و این جریان پیدا کردن درست و بدون مانع انرژی در بدن فرد مزیت های فراوانی برای او خواهد داشت.

سالن ماساژ به چه تخت ماساژی نیاز دارد

سالن ماساژ به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

مزیت های انجام دادن ماساژ چیست؟

مزیت های بسیاری علاوه بر آنچه که ذکر گردید برای مجموعه کارهایی که به عنوان ماساژ در سالن ماساژ انجام می شود، ذکر شده است که برخی از آن ها عبارت هستند از:

  • کاهش درد های موضعی
  • کم شدن استرس های روزانه
  • کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری واریس
  • کمک بهدرمان شدن سیاتیک و کمر درد
  • کمک به داشتن تناسب اندام واز بین بردن چربی های اضافی بدن
  • رفع گرفتگی های عضلانی
  • کمک به انجام شدن خون رسانی بهتر به ارگان های مختلف بدن
  • رفع خستگی عضلات بدن و در نهایت از بین رفتن خستگی کلی فرد

تجهیز سالن ماساژ با وسایل ماساژ و متخصصین

شاید در نگاهی سطحی و بدون تعمق اینچنین تصور شود که موفقیت یک سالن ماساژ تنها به مهارت و حرفه ای بودن ماساژورهای خود بستگی دارد. برخی از سالن دارها چنین فکر می کنند که عموم افرادی که به این سالن ها مراجعه می کنند، فقط به دلیل تخصصی است که در عملکرد کارمندان این سالن ها حین انجام خدمات ماساژ مشاهده می نمایند، اما این تصور یک تصور کاملاً اشتباه است. آنچه که توجه به آن برای مدایران سالن های ماساژ بسیار اهمیت دارد و غافل شدن صاحبان سالن های ماساژ از آن تا حد قابل ملاحظه ای می تواند روند فعالیت آن ها را تحت تأثیر قرار دهد، غفلت از به کار بردن تجهیزات سالن ماساژ نظیر تخت معاینه ، تخت معاینه هلالی، تخت ماساژ و دیگر لوازم ماساژ در این سالن ها می باشد.

با وجود این که متخصصین در سالن ماساژ می توانند خدمات ماساژ را به صورت مؤثر انجام بدهند، اما در صورت استفاده ی آن ها از انواع تجهیزات زیبایی، به سادگی قادر خواهند بود کلیه ی خدمات ماساژ را بهتر، راحت تر، مؤثرتر و با آرامش بیش تر به انجام برسانند. در واقع تجهیزات ماساژ به ماساژورها و مراجعین آن ها کمک می کند تا شرایط بهتری را در حین انجام خدمات ماساژ داشته باشند.

سالن ماساژ به چه تخت ماساژی نیاز دارد

سالن ماساژ به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

فواید تجهیزات سالن ماساژ

به کار بردن تجهیزات سالن ماساژ مانند تخت معاینه، تخت معاینه هلالی، تخت ماساژ و دیگر ابزارهای ماساژ که توسط تولید کنندگانی نظیر فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت ساخته می شوند، دارای مزیت های فراوانی برای یک سالن ماساژ خواهد بود. این مزیت ها به دلیل ویژگی های مختلفی است که این وسایل دارا هستند. در واقع تجهیزاتی برای یک سالن ماساژ مناسب است که دارای این ویژگی ها و این مزیت ها باشد. سه ویژگی و مزیت مهم این وسایل عبارت هستند از:

کاهش خستگی مراجعه کنندگان

هرچند برطرف نمودن خستگی یکی از اهدافی است که مراجعه کنندگان به سالن ماساژ به دنبال آن هستند و خدمات ماساژ نیز به خوبی می تواند چنین خدمتی را به مراجعین خود ارائه بدهد اما به کار بردن تجهیزات و وسایل سالن ماساژ فوق العاده به این امر کمک می کند. به جرأت می توان گفت استفاده از این تجهیزات برطرف کردن خستگی به وسیله ی ماساژ را چندین برابر می کند. علت این امر این است که خود این تجهیزات به خودی خود بینهایت راحت هستند و فرد بر روی آن ها به هیچ وجه احساس خستگی و کلافگی نخواهد کرد.

به عنوان مثال فوم به کار رفته در تخت هایی که در سالن ماساژ به عنوان تخت ماساژ به کار برده می شوند، از نوع فوم سرد هستند و با قرار گرفتن هر کدام از اندام ها بر روی آن و برداشتن آن ها، بلافاصله به حالت اولیه بر می گردد و زیر بدن شخص یکدست قرار می گیرد. نرم بودن و در عین حال دارای استحکام بودن این نوع فوم سبب می شود تا وقتی بدن فرد روی آن قرار می گیرد، احساس آرامش کرده، در طول مدت زمان ماساژ، بدن او در حالتی راحت قرار بگیرد. این راحت بودن فرد سبب می شود تا او به راحتی در اختیار ماساژور قرار بگیرد و ماساژور نیز به راحتی بتواند کارهای مختلف ماساژ را انجام بدهد. در این صورت ماساژورها کم تر خسته می شوند.

سالن ماساژ به چه تخت ماساژی نیاز دارد

سالن ماساژ به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

کاهش خستگی ماساژورها

به دلیل این که این تجهیزات و لوازم سالن ماساژ تسلط ماساژورها را بر نقاط مختلف بدن مراجعین خود به صورتی بهتر امکان پذیر می سازند، در حین انجام کار کم تر دچار خستگی می شوند؛ چراکه به راحتی می توانند به کار خود بپردازند و مانعی بر سر راه فعالیت شان وجود ندارد.

مثلاً ارتفاع انواع تخت های ماساژ مانند تخت معاینه هلالی به اندازه ای است که بدن مراجعین به راحتی در اختیار ماساژورها قرار می گیرد و آن ها به سادگی می توانند کارهای خود را انجام بدهند. در این صورت نیازی به جا به جا شدن های مکرر نخواهند داشت و درنتیجه بیهوده نیروی خود را از دست نمی دهند.

بالا رفتن سرعت انجام ماساژ

کاهش پیدا کردن خستگی ماساژورها و مراجعین آن ها با استفاده کردن از تجهیزات سالن ماساژ سبب می شود تا هر دو، چه ماساژورها و چه مراجعین آن ها، نیرو و توان بیش تری در طول مدت زمان انجام ماساژ داشته باشند. این افزایش پیدا کردن توان و نیروی آن ها باعث سرعت پیدا کردن کارها می شود و وقت کم تری از هر دو گرفته خواهد شد. البته این بدین معنی نیست که کارهایی که باید در سالن ماساژ انجام شود همراه با عجله خواهد بود بلکه تنها به معنی بهینه انجام شدن تک تک کارها در لحظه لحظه های ماساژ می باشد؛ چراکه انجام کلیه ی خدمات ماساژ به هیچ وجه نباید با عجله انجام شود بلکه باید در کمال آرامش و با حوصله ی زیاد همراه باشد.

شما هم می توانید دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاه شما برای ما مهم است.

امتیاز کاربران به : سالن ماساژ به چه تخت ماساژی نیاز دارد؟

امتیاز
دیدگاه ها
۱۳۹۹/۸/۱۹

سالن ماساژ جردن :

تخت ماساژ یکی از مهمترین لوازم در کار ما است . تخت هلالی با رول ملحفه شما انتخاب خوبی برای ما بود

امتیاز
آیا این دیدگاه برایتان مفید بود ؟

مشاوره آنلاین