تخت بیمارستانی شیمی درمانی چه ویژگی هایی دارد؟

تخت شیمی درمانی بیمارستانی چیست؟

آیا از ویژگی­های تجهیزات مرتبط با شیمی درمانی از جمله تخت شیمی درمانی آگاهی کافی دارید؟ آیا خرید تجهیزات مختلف مانند خرید تخت شیمی درمانی، در فرآیند درمان اثرگذار است؟ قیمت تخت شیمی درمانی چگونه تعیین می­شود؟ این­ها سوالاتی است که همواره برای فرد مبتلا به بیماری سرطان و یا اطرافیان وی مورد توجه است. باید گفت پزشک براساس گزارشات آزمایشات آسیب شناسی، برنامه درمانی مناسب برای فرد مبتلا به سرطان را پیش­بینی خواهد کرد. برای این منظور پزشک به تخت بیمارستانی شیمی درمانی نیاز دارد تا بتواند متناسب با نوع سرطان، وخامت و سرعت گسترش به درمان اقدام نماید. بنابراین نیاز به یک تخت بیمارستانی شیمی درمانی از ضروریات روند درمان این بیماری است. اما اکنون سوالی که پیش می­آید، ویژگی­ها تخت بیمارستانی شیمی درمانی است. در کنار این مسئله قیمت تخت شیمی درمانی نیز مطرح می­شود. افردا هنگام خرید تخت شیمی درمانی و این قبیل تجهیزات همواره با چالش‌ها و سوالات گوناگونی روبرو می­شوند. ما در این مقاله می­خواهیم به این سوالات پاسخ مناسبی بدهیم. سپس در یک نگاه کلی ویژگی­های یک تخت بیمارستانی شیمی درمانی را بشناسیم.

سرطان چیست؟

سرطان به مجموعه‌ای از بیماری‌ها گفته می‌شود که از تکثیر مهار نشده­ی سلول‌های دگردیس یافته پدید می‌آیند. متاسفانه سرطان یکی از بیماری­های شایع است که تاکنون افراد زیادی را نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان درگیر خود نموده است. تشخیص بیماری سرطان مستلزم انجام آزمایشات، معاینات تخصصی و بررسی پیشینه وضعیت سلامتی بیمار در کنار توجه به دقت نتایج حاصل از آزمایشات تشخیصی می­باشد. تشخیص به موقع بیماری سرطان بسیار حائز اهمیت است. روش­های مختلفی برای درمان سرطان وجود دارد. در میان روش­های مختلف درمان که توسط پزشک برای سرطان پیشنهاد می­شود، شیمی درمانی نسبت به باقی روش­های درمان بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد. در طول فرآیند درمان تخت بیمارستانی شیمی درمانی یکی از مهم­ترین تجهیزاتی است که پزشک و بیمار هر دو به آن نیاز دارند. در ادامه به اهمیت تجهیزات و وسایل مرتبط و تخت بیمارستانی شیمی درمانی و نیاز به خرید تخت شیمی درمانی، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

فرآیند شیمی درمانی چگونه است؟

می­توان گفت شیمی‌ درمانی روشی است که با استفاده از داروهای شیمیایی جهت ممانعت از گسترش سرطان و رفع بعضی از علائم سرطان استفاده می­شود. شیمی درمانی با استفاده از داروهای ترکیبی، با هدف درمان ممکن است همراه با سایر روش‌های درمان سرطان مانند پرتو درمانی یا جراحی انجام گیرد. یا با هدف افزایش عمر بیمار، به عنوان یک درمان تسکینی انجام می‌شود. متاسفانه فرآیند شیمی درمانی با درد و رنج برای بیمار همراه است. برای همین منظور به یک تخت بیمارستانی شیمی درمانی مناسب نیاز است. خرید تخت شیمی درمانی یا آنکولوژی جهت استقرار بیمار در هنگام معاینه و انجام شیمی درمانی بسیار ضروری است. تخت بیمارستانی شیمی درمانی باید به گونه­ای طراحی و ساخته شود که بیمار هنگام شیمی درمانی احساس راحتی کرده و از رنج وی کم شود. توجه داشته باشید که فرآیند شیمی درمانی یک فرآیند تخصصی و پیشرفته است و در نتیجه نیاز به تجهیزات پیشرفته نیز دارد. خرید تخت شیمی درمانی یکی از این تجهیزات است که البته متناسب با برخی ویژگی ها قیمت تخت شیمی درمانی متفاوت است.

تخت بیمارستانی شیمی درمانی

تخت شیمی درمانی از نظر شکل ظاهری به هیچ عنوان شبیه به یک تخت عادی یا حتی یک تخت برقی مجهز در بیمارستان نیست. همانطور که پیش­تر اشاره شد، با توجه به اینکه شیمی درمانی یک فرآیند بسیاری تخصصی است، در بیشتر موارد با درد و رنج برای بیمار همراه است. بنابراین طبیعی است تخت بیمارستانی شیمی درمانی بسیار مجهز و متفاوت از سایر تخت­های طبی باشد. تخت بیمارستانی شیمی درمانی بیشتر از آنکه یک تخت باشد، یک اتاق مجهز شخصی متحرک جهت تشخیص و درمان بیمار در طول فرآیند بیماری است. به همین دلیل ممکن است قیمت تخت شیمی درمانی با قیمت سایر تخت­های پزشکی تفاوت داشته باشد. نیاز بیمار و پزشک در کنار هم به تخت بیمارستانی شیمی درمانی باعث می­شود که خرید تخت شیمی درمانی به یک امر ضروری تبدیل شود. با تمام این تفاسیر تخت بیمارستانی شیمی درمانی باید ویژگی­هایی داشته باشد که هم کار پزشک را تسهیل و هم آرامش بیمار را تضمین کند.

 

ویژگی­های تخت بیمارستانی شیمی درمانی

در درجه اول باید توجه داشت که خرید تخت شیمی درمانی باید گامی مناسب برای بدست آوردن آرامش خاطر بیمار باشد. بیمار مبتلا به سرطان به اندازه کافی فکر، ذهن و جسم­اش درگیر بیماری است. به همین دلیل هنگامی که بیمار جهت معاینه و درمان برروی تخت بیمارستانی شیمی درمانی قرار می گیرد باید به طور کامل احساس آرامش کند. بنابراین یک تخت بیمارستانی شیمی درمانی باید ویژگی­های ظاهری، فیزیکی و فنی ویژه­ای داشته باشد تا بتوان نسبت به خرید تخت شیمی درمانی اقدام کرد.

ویژگی­های ظاهری تخت شیمی درمانی

برای آنکه بیمار در حین فرآیند شیمی درمانی احساس راحتی داشته باشد بالشت­های تخت بیمارستانی شیمی درمانی باید از انعطاف و نرمی مناسبی برخوردار باشند. توجه به انعطاف، نرمی و راحتی بالشت­های تخت بیمارستانی شیمی درمانی نکته­ای است که می­تواند فرد را به خرید تخت شیمی درمانی مناسب ترغیب کند. یکی از موادی که می­تواند در ساخت بالشت­های راحت و نرم برای تخت بیمارستانی شیمی درمانی بکار رود دیسکوز است. دیسکوز نوعی پشم مصنوعی است. دیسکوز به دلیل انعطاف مناسب علاوه بر تاثیر در راحتی و نرمی، از نظر هزینه بر قیمت تخت شیمی درمانی تاثیر مقرون به صرفه­ای دارد.

هنگام خرید تخت شیمی درمانی باید به پوشش خارجی بالشت­ها نیز توجه کرد. جنس روکش تخت بیمارستانی شیمی درمانی باید به گونه­ای ساخته و طراحی شود که بتوان آن را هر زمان به راحتی تمیز و ضدعفونی کرد. چرم مصنوعی با کیفیت به کار رفته در ساخت تخت می­تواند گزینه­ای مناسب برای خرید تخت شیمی درمان باشد. استفاده از روکش چرم مصنوعی علاوه کاهش قیمت تخت شیمی درمانی، به شما امکان نظافت راحت­تری را با کمک دستمال مرطوب و یا شوینده می­دهد. با دست کشیدن بر روی این چرم باید بتوان احساس راحتی را بخوبی لمس کرد. اما برای افزایش طول عمر تخت بیمارستانی شیمی درمانی، در پشت چرم مصنوعی، از پارچه تریکو جهت ایجاد استحکام بالاتر و عدم کشیدگی استفاد می­شود.

در ساختار تخت شیمی درمانی فوم استفاده شده است. وجود این فوم در صندلی و تخت بیمارستانی شیمی درمانی برای راحتی و آرامش بیمار بسیار تاثیر گذار است. استفاده از نوع فوم سرد، در عین راحتی و آرامش و سفتی مناسب، تراکم و حالت ارتجاعی مطلوبی را به تخت بیمارستانی شیمی درمانی می­دهد. هنگام خرید تخت شیمی درمانی می­توانید با برداشتن دست از روی فوم، حالت ارتجاعی آن را مشاهده و بررسی کنید. این مواردی که گفته شد در عین تاثیر در کیفیت مطلوب، قیمت تخت شیمی درمانی را نیز کاهش می­دهند.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

ویژگی­های فیزیکی تخت بیمارستانی شیمی درمانی

جهت راحتی حال بیمار، بهتر است هنگام خرید تخت شیمی درمانی به وجود یک زیرپایی مناسب دقت کنید. زیرپایی مناسب با ساختار فلزی و با پوشش فوم و چرم، انتخابی مناسب است به گونه­ای که سبب افزایش چشم­گیر قیمت تخت شیمی درمانی نشود. بیمار حین شیمی درمانی بعد از قرار گرفتن بر روی تخت، به منظور احساس راحتی و آرامش پای خود را بر روی زیرپایی قرار می­دهد. وجود یک زیرپایی مناسب علاوه بر آنکه باعث احساس آرامش و راحتی بیمار می­شود، به بیمار کمک می­کند تا مدت زمان طولانی­تری را تحمل کند. زیرپایی باید به گونه­ای باشد که بتوان آن را بعد از شل کردن پیچ نگهدارنده به صورت دستی به سمت عقب و جلو حرکت داد. در کنار این موارد آنچه که باعث به صرفه بودن قیمت تخت شیمی درمانی می­شود، وجود قطعات کاربردی در کنار تخت است. در خرید تخت شیمی درمانی توجه کنید که پشت آن یک رول فلزی جهت قرار دادن ملحفه وجود داشته باشد. همچنین هنگام مشاهده قیمت تخت شیمی درمانی بهتر است به وجود یک محل قرار گیری کیسه خون مانند سینی یا یک ظرف توجه داشته باشید.

 

ویژگی­های فنی تخت بیمارستانی شیمی درمانی

هنگام خرید تخت شیمی درمانی باید به ویژگی­های فنی آن از قبیل قدرت موتور، نرمی تغییر ارتفاع و زوایای تخت و ... نیز توجه داشت. قیمت تخت شیمی درمانی علاوه بر نکات ظاهری و فنی، تحت تاثیر ویژگی­ها فنی نیز می­باشد. به عبارتی قیمت تخت شیمی درمانی به موارد مختلفی بستگی دارد. وجود چند موتور مناسب با قدرت مطلوب و استاندارد در کنار در دست داشتن یک ریموت می­تواند نکته­ای مناسب در خرید تخت شیمی درمانی باشد. در خرید تخت شیمی درمانی حتما به چگونگی تغییر و تنظیم ارتفاع تخت توجه کنید. تغییر ارتفاع و تنظیم زاویه قسمت­های مختلف تخت شیمی درمانی به صورت آرام، نرم و بدون لرزش در خرید تخت شیمی درمانی بسیار موثر است. این موضوع حتما باید در قیمت تخت شیمی درمانی مورد توجه باشد. تغییر نرم و آرام ارتفاع و زوایا تخت باعث جلوگیری احساس تهوع و یا ترس در بیمار می شود. بنابراین هنگام خرید تخت شیمی درمانی در عین توجه به قیمت تخت شیمی درمانی به نکات فنی آن توجه زیادی داشت.

نتیجه گیری

خرید تخت بیمارستانی شیمی درمانی یک کار پیچیده است. زیرا می تواند بر حال و روز بیمار و روند بهبود ان با توجه به سختی بیماری موثر باشد. ویژگی‌هایی مانند جنس تخت، بالش، زیرپایی ویژگی‌های ظاهری و ... هر کدام علاوه بر ایجاد فضایی مطلوب برای بیمار، می توانند در روند بهبود او موثر باشند. قیمت تخت بیمارستانی شیمی درمانی و همچنین خرید آن نیز از مراجع معتبر پزشکی موارد دیگری است که باید به آن توجه شود.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین