بهترین تخت بیمارستانی برقی کدام است؟

ویژگی این تخت­های برقی کدام است؟ تخت بیمارستانی برقی چیست؟ و چه چیزی باعث می­شود که افراد این نوع تخت­ها را انتخاب کنند؟ این سوالات و سوالات مشابه آن برای هر فرد بیمار و سالمند که نیاز به درمان و مراقبت دارد و همچنین اطرافیان وی، مطرح می­شود. شاید بهترین و در عین حال خلاصه­ترین تعریف کلمه بیمار را در لغت‌نامه دهخدا بتوان یافت، که به معنای ناتوان، ناخوش، رنجور و دردمند است. با این تعریف اهمیت چنین سوالاتی برای یافتن یک تخت بیمارستانی برقی مناسب به مراتب شفاف‌تر خواهد شد. بیمار در طول دوران درمان خود، درگیر مشکلات متعددی خواهد بود. برای او نیاز به احساس آرامش و راحتی در این زمان بسیار حائز اهمیت است. بنابراین نیاز به یک محلی برای نگهداری و یا استراحت بیمار مانند یک تخت راحت و مناسب بسیار ضروری است. این موضوع خصوصا برای نگهداری طولانی مدت بیمار در برخی از بیماری­ها بیشتر به چشم می­آید. به همین خاطر بیمار و همراهان وی به دنبال تخت بیمارستانی برقی که یکی از انواع تخت­های پر کاربرد در خانه یا بیمارستان است، می­باشند. ما در این مقاله می­خواهیم شناخت بهتری نسبت به تخت بیمارستانی برقی و انواع آن بدست آوریم و ویژگی­های یک تخت بیمارستانی مناسب را بررسی کنیم.

تخت بیمارستانی چیست؟

به طور کلی تخت بیمارستانی یک وسیله­ی مکانیکی یا برقی است که برای افزایش احساس راحتی و همچنین رفاه بیشتر حال بیماران طراحی شده است. امروزه تخت­های بیمارستانی به گونه­ای طراحی و ساخته می­شوند که علاوه بر بیمارستان بتوان در محیط خانگی نیز از آن­ها استفاده کرد. همانطور که در تعریف تخت بیمارستانی اشاره شد، این تخت­ها انواع مختلفی دارند که می­توان گفت همه­ آن­ها در نوع مکانیکی یا برقی تقسیم­بندی می­شوند. علاوه بر این امکانات متنوعی بر روی آن‍ها قرار داده می‌شود. از این رو انتخاب و خرید تخت بیمارستانی برقی کمی دشوار است. همچنین با توجه به امکانات و قابلیت‌ها قیمت تخت بیمارستانی برقی تعیین می‌شود.

پیشنهاد می کنیم "تخت برقی نگهداری بیمار و سالمندان رویه فلزی کد 4003" را هم مشاهده کنید.

تخت بیمارستانی مکانیکی

یکی از انواع تخت­های بیمارستانی تخت مکانیکی است که ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک اهرم به صورت دستی تغییر می­کند. از این نوع تخت هم می­توان در بیمارستان و هم در منزل استفاده کرد. اما همانطور که از نامش پیداست این نوع تخت صرفا یک تخت بیمارستانی ساده برای استفاده­های کوتاه مدت به منظور درمان برخی از بیماری­ها است. یا حتی افرادی که وزن سنگین و یا قد بلندی دارند ممکن در استفاده از این نوع تخت­ دچار مشکل شوند و احساس راحتی نکنند. چون تغییر وضعیت بیمار همواره یکی از دغدغه‌های اصلی بیمار می­باشد، ممکن است تغییر حالت و وضعیت در تخت های مکانیکی با دشواری همراه باشد. قیمت تخت بیمارستانی مکانیکی نیز با توجه به امکانات آن تعیین می شود. پزشکات توصیه می‌کنند در خرید تخت بیمارستانی برقی همواره به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنند. زیرا صرف تغییر کمی در جزئیات طراحی می‌تواند برای بیمار مضر باشد.

تخت بیمارستانی برقی

تخت­های بیمارستانی برقی یکی دیگر از انواع تخت­های بیمارستانی هستند که به وسیله یک کنسول الکتریکی ارتفاع و زوایای تخت تغییر می­کنند. یکی از مهم­ترین ویژگی­های این تخت بیمارستانی آن است که بیمار برای تنظیم ارتفاع و زوایای تخت خود، نیازی به کمک افراد دیگر نخواهد داشت. وجود یک کنترل برای تنظیم میزان بالا و پایین رفتن ارتفاع و تغییر زوایای تشک تخت بیمارستانی برقی، باعث رفاه و آسایش حال بیمار می­شود. این در حالی است که کار اطرافیان و پرستار بیمار را نیز سهولت می­بخشد. به همین دلیل این روز­ها در بیمارستان­های مدرن و مجهز برای حداکثر احساس راحتی و رفاه بیشتر حال بیمار از تخت­های‌ بیمارستانی برقی استفاده می‌شود.نکته‌ی جالب توجه در تخت بیمارستانی برقی، قیمت آن است. قیمت تخت بیمارستانی برقی با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که برای آن طراحی شده، تعیین می‌شود.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

ویژگی­های تخت بیمارستانی برقی

تخت­های بیمارستانی برقی، در درجه اول به دلیل آنکه باعث افزایش آسایش و آرامش خاطر بیمار و اطرافیان وی می­شوند، بهترین تخت بیمارستانی محسوب می­آیند. بیمار چه در منزل در حال استراحت باشد و چه در محیط درمانی تحت مراقبت باشد، تخت­های بیمارستانی برقی انتخابی مناسب برای وی خواهند بود. تخت بیمارستانی از نوع برقی به مراتب پیشرفته­­تر از تخت­های مکانیکی است و تکنولوژی طراحی، ساخت و تولید آن متناسب با نیاز بیمار امروزی می­باشد. در طراحی و ساخت تخت بیمارستانی برقی معمولا چند (سه الی چهار) موتور الکتریکی که با برق ولتاژ پایین کار می­کنند، به کار رفته است. که البته قیمت تخت بیمارستانی برقی به استفاده از همین جزئیات در طراحی آن بستگی دارد.

در تخت­های بیمارستانی برقی تغییر وضعیت تخت از همه نظر توسط همین موتورهای الکتریکی قدرتمند انجام می­شود. سیستم الکتریکی موجود در تخت بیمارستانی برقی به گونه­ای است که جهت جلوگیری از آسیب به بیمار، تغییر حالات بسیار نرم و آرام صورت می­گیرد. به همین خاطر بیمار در زمان تغییر حالت تخت برقی، به هیچ عنوان احساس اضطراب و نگرانی نخواهد داشت. همچنین کنسول موجود در این تخت باعث می­شود بیمار بتواند خود را در راحت­ترین حالت ممکن قرار دهد. قرار گرفتن در راحت­ترین وضعیت باعث می­شود که بیمار بیشترین احساس آرامش و آسایش را داشته باشد. این موضوع در خصوص مواقعی که بیمار به دلایل مختلف قرار است مدت زمان طولانی بر روی تخت به استراحت بپردازد، بیشتر به چشم می­آید. حساسیت جسمی بیمار به دلائلی که گفته شد ما را به سمت خرید تخت بیمارستانی برقی از مراکز معتبر سوق می دهد. اگر در خرید تخت بیمارستانی برقی به اندازه‌ی کافی جستجو و بررسی انجام نشود امکان وجود حادثه و یا طولانی شدن فرآیند درمان در افراد وجود دارد.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

بهترین تخت بیمارستانی برقی

یک تخت بیمارستانی مطلوب از نوع برقی در عین راحتی و رفاه بیمار و همراه وی، باید بتواند استراحتی ایمن را برای بیماران تضمین کند. در تخت بیمارستانی برقی ایدئال به دلیل استفاده از چند موتور پرقدرت، تغییر زاویه و ارتفاع به سادگی با فشردن دکمه ریموت قابل انجام می­باشد. اگر موتورهای استفاده شده در تخت بیمارستانی برقی، ضد آب باشند می­تواند یکی دیگر از ویژگی­های برجسته یک تخت بیمارستانی برقی ایدئال و برتر باشد. چرا که در آن صورت بدون هیچگونه خطری امکان شست و شوی بیمار بر روی تخت بیمارستانی برقی برای بیمار و همراهانش فراهم خواهد بود.

همچنین تغییر موقعیت بالاتنه بیمار باید به گونه­ای باشد که موجب تسهیل و راحتی در نشستن بیمار هنگام صرف غذا و نوشیدنی، باشد. تغییر زاویه مناسب تخت در کنار راحتی بیمار در نشستن، گاهی باعث بهبود تنفس وی خواهد شد. به همین دلیل یک تخت بیمارستانی برقی مناسب حتما باید در تغییر زاویه بالاتنه به طور مطلوبی عمل کند. این امر برای تغییر زاویه پایین تنه نیز ضروری خواهد بود. برخی اوقات نیاز است که بدون حرکت اضافی سایر قسمت­های بدن، پایین تنه بیمار تغییر زاویه دهد. ضمنا باید به این نکته توجه داشت که استفاده از مواد اولیه با کیفیت در ساخت تخت بیمارستانی برقی، بسیار مهم و پر اهمیت است. متریال با کیفیت نه تنها باعث تضمین کیفیت تخت می­شود بلکه طول عمر تخت بیمارستانی برقی را بیشتر می­کند. همچنین تخت بیمارستانی برقی باید محکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن­های بالا را نیز تحمل کند.

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما در خرید تخت بیمارستانی برقی و قیمت تخت بیمارستانی برقی آنچه تاکنون و در این بخش گفته شد، جزو مهمترین عوامل هستند. عدم توجه به هر کدام از این ویژگی‌ها می‌تواند منجر به خرید نامناسب شود. البته همواره توصیه می‌شود در خرید تخت بیمارستانی برقی، شرایط بیمار در نظر گرفته شود. قطعا هر تخت بیمارستانی برقی متناسب با هر بیماری نیست. بنابراین پیش از خرید تخت بیمارستانی برقی می‌بایست با پزشک معالج بسیاری از نکات سلامتی بیمار را که منجر به بهبود او می‌شوند بررسی و مشورت شود.

انواع تخت­ بیمارستانی برقی

تخت بیمارستانی برقی خود انواع مختلفی دارد. برخی بیماران، به خصوص بیمارانی که دچار مشکلات خاص حرکتی هستند باید در حالت، وضعیت و زاویه خاصی بر روی تخت بیمارستانی برقی قرار گیرند. انواع مختلف تخت بیمارستانی برقی متناسب با نیاز بیمار، دارای بخش­های مختلف قابل تغییر به نام شکن می­باشد. این شکن­ها این امکان را به بیماران می­دهند تا وی در وضعیت­های مختلف مثل نشسته و یا نیمه نشسته به خوبی روی تخت قرار بگیرد. همانطور که پیش­تر نیز اشاره شد یک تخت بیمارستانی برقی باید بتواند سبب آرامش خاطر و آسایش بیمار شود. به همین دلیل وجود این شکن­ها در تخت ها ضروری است و قرار گرفتن بیمار در وضعیت­های مطلوب سبب دلگرمی و آرامش بیمار خواهد بود.

بر این اساس شکن­های تخت بیمارستانی برقی به چهار دسته تقسیم می­شود. تخت بیمارستانی برقی یک شکن، دو شکن، سه شکن و چهار شکن. به عنوان مثال یکی از انواع تخت­های بیمارستانی، تخت برقی سه شکن به بیمار کمک می­کند تا موقعیتش را خود تغییر دهد. این تخت­ها به علت دارا بودن موتورهایی قدرتمند با قابلیت تنظیم ارتفاع و زوایای مختلف، انتخاب مناسبی برای نگهداری بیمار در منزل و مراکز درمانی می­باشند. تخت بیمارستانی چهار شکن نیز با دارا بودن چهار موتور الکتریکی برای افراد کم توان و ناتوان مناسب می­باشد. این نوع از تخت­ها برای افرادی که مشکلات حرکتی برای حرکت دادن پا، گردن و کمر دارند، طراحی شده است. این مدل از تخت بیمارستانی برقی با حرکت شکن­ها به صورت صندلی تغییر شکل پیدا می­کند. همه­ی این ویژگی­های مثبت در تغییر وضعیت بیمار می­تواند بدون کمک از شخص دیگر به وسیله خود بیمار، تنها با فشردن دکمه­های ریموت صورت پذیرد.

 نتیجه گیری

با توجه به اینکه بیمار در طول دوران درمان نیاز به استراحت و آرامش دارد وجود یک تخت بیمارستانی برقی مناسب، بسیار ضروری است. خصوصا هنگامی که نیاز به نگهداری از عزیزانمان در منزل داشته باشیم. یک انتخاب مناسب برای استراحت و نگهداری بیمار نه تنها باعث آرامش،آسایش و رفاه او می­شود، بلکه به روند درمان نیز کمک خواهد کرد. وجود یک تخت برقی به بیمار این امکان را می­دهد که دست کم برخی از کارهای خود را، خود انجام دهد. این موضوع باعث افزایش روحیه افراد می­گردد و توان حرکتی بیمار را افزایش می­دهد. اما در کنار این نکات هنگام خریدتخت بیمارستانی برقی، باید به ویژگی‌های نوع موتور، نوع شکن­ها، جنس تخت و برخی موارد دیگر توجه کرد. ناگفته نماند که این ویژگی‌ها به صورت مستقیم بر قیمت تخت بیمارستانی برقی موثر هستند. به همین دلیل برای آنکه بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید، چنین وسیله­ی مهمی را فقط از مراجع معتبر پزشکی خریداری نمایید.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین