چگونه صندلی برقی پزشکی انتخاب نماییم؟

صندلی برقی پزشکی چیست؟ چرا مراکز درمانی به صندلی برقی پزشکی نیاز دارند؟ از کجا و چگونه باید نسب به خرید صندلی پزشکی اقدام نمود؟ قیمت صندلی پزشکی چگونه تعیین می­شود؟ سوالات این چنینی همیشه هنگام خرید یک وسیله جدید برای ما مطرح می­شود و ما را به تکاپو برای یافتن پاسخ این سوالات وا می­دارد. خصوصا اگر این وسیله در ارتباط مستقیم با موضوع مهم و پر اهمیتی مانند سلامتی افراد باشد. بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که برای مسئله مهمی مانند خرید صندلی برقی پزشکی به جست و جو و تحقیق در فضای مجازی بپردازید. برای خرید صندلی برقی پزشکی به اطلاعات صحیح، کامل و جامعی نیاز خواهید داشت تا بتوانید صندلی برقی پزشکی مناسبی را تهیه کنید. ما در این مقاله می­خواهیم تمام مواردی که برای خرید صندلی برقی پزشکی با آن روبرو می­شوید را بررسی کنیم. اینکه یک صندلی برقی ایدئال چه ویژگی­های باید داشته باشد؟ این صندلی را از کجا باید تهیه کنیم؟ و همچنین پاسخ به سوالاتی در خصوص قیمت صندلی برقی پزشکی.

صندلی برقی پزشکی چیست؟

علوم پزشکی به شکل فوق­ العاده­ ای در حال پیشرفت هستند و این امر باعث افزایش سطح سلامت و بهداشت همه انسان­ها شده است. پیشرفت پزشکی در کنار پیشرفت علوم مهندسی باعث شده که این روز­ها وسایل متعددی جهت سهولت و افزایش دقت کار پزشکی طراحی و تولید شود. به عبارتی طراحی، ساخت و تولید این تجهیزات پیشرفته در این حوزه برای پیشبرد اهداف مختلف علوم پزشکی بیشتر از قبل ضروری و حیاتی است. صندلی برقی پزشکی یکی از این تجهیزات است که با وجود پیشرفت­های شاخه­ های گوناگون علم پزشکی، از نیاز­های اولیه و اساسی هر مرکز درمانی است. از پوست و مو و زیبایی گرفته تا خون­گیری و آنکولوژی، همه و همه به یک صندلی برقی پزشکی متناسب با نیاز خود، احتیاج دارند.

برای مشاهده  "صندلی های قابل استفاده در مراکز زیبایی جهت انجام فیبروز ابرو " اینجا کلیک کنید.

اهمیت خرید صندلی برقی پزشکی

صندلی برقی پزشکی صندلی مخصوص و ویژه­ای است که برای کمک به پزشکان و پرستاران جهت سهولت در امر جراحی­ و اقدامات پزشکی، ساخته می­شود. نیاز به خرید صندلی­ برقی پزشکی به این دلیل است که علاوه بر سهولت کار کادر درمان، احساس راحتی بیمار را نیز در نظر دارد. صندلی برقی پزشکی با یک طراحی ارگونومیک مناسب شرایط را هم برای بیمار و هم برای پزشک آسان می­کند. از ویژگی­های صندلی برقی پزشکی می­توان به قابلیت تنظیم ارتفاع و تنظیم زوایا و حالت عقب و جلو صندلی با چند موقعیت مختلف، اشاره کرد. تنظیم حالات صندلی برقی پزشکی به پزشک اجازه می­دهد تا بیمار را در حالت نشسته یا ایستاده در یک موقعیت مناسب معاینه و معالجه کند. به همین دلیل خرید صندلی برقی پزشکی موضوعی مورد توجه برای مراکز درمانی است. همین اهمیت باعث می­شود که انواع گوناگونی از صندلی برقی پزشکی متناسب با نیاز هر رشته پزشکی طراحی و تولید شود. این تنوع در طراحی و ساخت سبب شده که موضوعات مختلفی در قیمت صندلی برقی پزشکی تاثیر گذار باشند. برای اینکه نگاه بهتری در خرید صندلی برقی پزشکی داشته باشیم، بهتر است انواع مختلف این صندلی­ها را بشناسیم. در ادامه عوامل تاثیر گذار در قیمت صندلی برقی پزشکی را نیز مد نظر قرار می­دهیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

 انواع صندلی برقی پزشکی

خرید صندلی برقی پزشکی ممکن است برای اهداف مختلفی، متناسب با تخصص هر گروه پزشکی در دستور کار بیمارستان­ها، کلینیک­ها و مراکز درمانی قرار گیرد. جمع­آوری خون، دیالیز، آنکولوژی، شیمی درمانی، مراقبت­های تنفسی، پوست و زیبایی و جراحی­های مختلف، از جمله این اهداف می­باشند. این مسائل در تعیین قیمت صندلی برقی پزشکی نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال در صندلی برقی پزشکی مخصوص خون گیری دسته­هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع قرار دارد تا دست فرد در بهترین حالت جهت خون­گیری قرار گیرد. یا در صندلی­ برقی پزشکی پوست و زیبایی جهت رفاه حال بیمار صندلی در حالات مختلفی قرار می­گیرد. همین مسائل در در حوزه­های دیگری چون گوش، حلق و بینی، چشم پزشکی و بسیاری دیگر از شاخه­های پزشکی، باعث خرید صندلی برقی پزشکی می­شوند.

پیشنهاد می کنیم مقاله ی " کویتیشن چیست و چگونه انجام می شود؟ " را هم مطالعه کنید.

نیاز به خرید صندلی برقی پزشکی

همانطور که اشاره شد صندلی برقی پزشکی یکی از تجهیزات پرکاربرد در بیمارستان­ها، کلینیک­ها و مراکز پزشکی به حساب می­آید. پزشکان متعددی با تخصص­های مختلف با خرید صندلی برقی پزشکی، طیف وسیعی از معاینات و جراحی‌های مورد نیاز را بر روی بیماران انجام می‌دهند. صندلی برقی پزشکی همان‌طور که از نامش پیداست مختص به پزشکان است و به‌ نوعی از مهم‌ترین ابزار کار آن‌ها به شمار می‌آید. در طراحی صندلی برقی پزشکی موتورهای الکتریکی قدرتمندی قرار داده شده است که بتواند صندلی را در حالات مختلفی که پزشک نیاز دارد قرار دهند. صندلی برقی پزشکی به وسیله پدالی که در زیر صندلی قرار دارد، صندلی را خم و راست کرده و جراحی را برای پزشک راحت‌تر می‌کند. وجود امکاناتی از این دست تمایل به خرید صندلی برقی پزشکی را بیش از پیش می­کند. اکنون که اهمیت و نیاز خرید صندلی برقی پزشکی را متوجه شدیم، زمان آن رسیده تا ویژگی­های یک صندلی برقی پزشکی ایدئال را بررسی کنیم. این ویژگی­ها همچنین در قیمت صندلی برقی پزشکی مد نظر ما تاثیر خواهند داشت.

خرید صندلی برقی پزشکی ایده آل و مناسب

هنگام خرید صندلی برقی پزشکی همیشه این سوال مطرح می­شود که این وسیله باید چه ویژگی­های موثری داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز­ ما باشد. یک صندلی برقی پزشکی ایدئال دارای موتور قدرتمندی است که می­تواند بیمار را در حالت­های مختلفی قرار دهد. قیمت صندلی برقی پزشکی بستگی زیادی به نوع موتور­های به کار رفته دارد. بهتر است این موتورها قدرتی در حدود 6000 نیوتن داشته باشند و با برقی با ولتاژ پایین طراحی شوند تا ایمنی بیمار را تضمین کنند. اغلب صندلی برقی پزشکی از دو موتور و سه شکن تشکیل شده است. موتور اول صندلی برقی پزشکی، برای تنظیم ارتفاع بکار گرفته شده و موتور دوم وظیفه بالا و پایین آوردن پشتی و جلوی صندلی را دارد. در خرید صندلی برقی ایدئال به این نکته توجه داشته باشید که تغییر ارتفاع و تغییر زاویه به چه صورت و تا چه اندازه­ای است. این تغییر حالات باید به نرمی و آرامی صورت گیرد. وقتی به قیمت صندلی برقی پزشکی دقت می­کنیم باید درباره تحمل وزن این وسیله اطلاعات لازم را بدست آوریم. در صورتی که صندلی تحمل وزن معقولی داشته باشد، می­توان درباره مناسب بودن قیمت صندلی برقی پزشکی صحبت کرد. علاوه بر مشخصات فنی یک صندلی ایدئال در خرید صندلی برقی پزشکی باید به مشخصات ظاهری مانند جنس و نوع پوشش صندلی­ها نیز توجه کرد. همه این موارد باعث می­شوند که صندلی برقی پزشکی ما بتواند کارکردی مناسب برای ما داشته باشد. بنابراین هنگام خرید صندلی برقی پزشکی حتما به این مسائل توجه کنید.

موارد تاثیرگذار بر قیمت صندلی برقی پزشکی

در تعیین قیمت صندلی برقی پزشکی باید به دو مورد مشخصات فنی و مشخصات ظاهری توجه کرد. به عبارتی آنچه که خرید صندلی برقی پزشکی باعث بالا یا پایین شدن قیمت صندلی برقی پزشکی می­شود این دو عنصر فنی و ظاهری می­باشند.

موارد فنی تعیین کننده قیمت صندلی برقی پزشکی

تعداد موتور­های استفاده در طراحی صندلی برقی پزشکی، تکنولوژی ساخت و کشور تولید کننده آن از جمله مسائل مهم در قیمت صندلی برقی پزشکی می­باشند. محدوده ولتاژ این موتورها نیز از موارد اثرگذار در قیمت صندلی برقی پزشکی است. چگونگی تنظیم حالات صندلی برقی پزشکی نیز اهمیت ویژه­ای دارد. به عبارتی اینکه تنظیم پشتی، تنظیم ارتفاع و تنظیم پشتی که در زیر سر بیمار می­باشد چگونه صورت می­گیرد و تا چه اندازه­ای خواهد بود.

 

موارد ظاهری تعیین کننده قیمت صندلی برقی پزشکی

در تعیین قیمت صندلی برقی پزشکی فاکتور استحکام بسیار مهم و ضروری است. این موضوع شامل تحمل وزن معقول و مناسب در کنار جنس مرغوب بکار رفته در ساخت صندلی است. پس هنگام خرید صندلی برقی پزشکی باید به این دو فاکتور توجه کرد، چرا که طول عمر دستگاه وابسطه به این دو مورد است. جنس مواد بکار رفته در ظاهر دستگاه مانند روکش و فوم بکار رفته در صندلی­ها نیز در قیمت صندلی برقی پزشکی تاثیر شایان توجه­ای دارد. روکشی با چرم مصنوعی مرغوب می­تواند در خصوص قیمت صندلی برقی پزشکی مقرون به صرفه باشد. راحتی صندلی برقی پزشکی و نشیمن­گاه آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. چرا که این مورد نیز از بخش های موثر در تعیین قیمت صندلی برقی پزشکی است. بهتر است جنس فوم صندلی­ برقی پزشکی ایدئال از فوم سرد باشد تا در برابر استفاده طولانی مدت کاملا مقاوم باشد. هنگامی که به سراغ خرید صندلی برقی پزشکی می­روید راحتی و جنس فوم صندلی را امتحان کنید. برای این منظور نشیمن­گاه صندلی را بفشرید و بعد از مدتی دست خود را بردارید تا ببینید فوم مانند حالت اول خود می­شود یا خیر.

نتیجه گیری

صندلی برقی پزشکی عضوی جداناپذیر از خانواده تجهیزات پزشکی مدرن و امروزی به حساب می­آید. با توجه به اینکه این صندلی برای کمک به پزشکان جهت سهولت در امر جراحی­ و اقدامات پزشکی، ساخته می­شود، خرید صندلی­ برقی پزشکی ضروری است. اما این امر باعث می­شود که اهمیت انتخاب درست این وسیله بیش از پیش مطرح شود. چرا؟ چون که صندلی برقی پزشکی مستقیما با سلامتی افراد در ارتباط است. پس نمی­توان بدون نگاه درست و اصولی اقدام به خرید چنین دستگاه پر­اهمیتی کرد. همچنین علاوه بر این مسائل صندلی برقی پزشکی رابطه­ای انکار ناپذیر با راحتی بیمار دارد. تمام این مسائل سبب می­شود که برای خرید صندلی برقی پزشکی به یک مرکز تولید تجهیزات پزشکی معتبر مراجعه کنیم. پیش از اقدام به خرید صندلی برقی پزشکی، نوع صندلی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در ضمن همه ویژگی­های مثبتی که یک صندلی برقی پزشکی  ایدئال نیاز دارد را از فروشنده بخواهید. به یاد داشته باشید که تمامی مواردی که باعث اثرگذاری در قیمت صندلی برقی پزشکی می­شوند را در خاطر داشته باشید.

 

از میان تمام فروشندگانی که برای خرید صندلی برقی پزشکی از اعتبار لازم در بازار برخوردار هستند، تولید کنندگان و سازندگان آن بهترین گزینه به شمار می آیند. خرید تخت بیمارستانی سه شکن از این تولید کنندگان دارای مزیت های بیشماری علاوه بر داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

در واقع به دلیل تولید کننده بودن و حذف واسطه ها، هزینه هایی که به دلیل واسطه گری ها به قیمت محصولات اضافه می شود، در خرید از این شرکت های تولید کننده لوازم پزشکی وجود ندارد و محصولات آن ها در مقایسه با سایر فروشندگان دارای قیمت بسیار مناسب و پایین تری خواهد بود. از مزیت های دیگر خرید وسایل پزشکی از تولید کنندگانی نظیر فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت که با نیازسنجی پزشکان و بیماران از بهترین و به روزترین تکنولوژی های به روز دنیا برای تولید این دستگاه های پرکاربرد بهره می برند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • وجود امکان سفارشی سازی: برخی از امکانات جانبی دستگاه ها، تعیین رنگ چرم به کار رفته در آن ها و برخی دیگر از ویژگی های قابل تغییر تجهیزات پزشکی و زیبایی را می توان در زمان سفارش دستگاه به شرکت اعلام نمود.
  • داشتن خدمات پس از فروش: به دلیل این که این شرکت ها سازنده ی این تجهیزات هستند، کاملاً به کلیه ی ویژگی های دستگاه مسلط هستند و بهترین خدمات پس از فروش نظیر انجام سرویس های سالانه و تعمیرات را می توانند انجام بدهند.
  • داشتن قطعات اصل دستگاه ها: سازندگان این دستگاه ها با شناخت بازار فروش قطعات مختلف این تجهیزات پزشکی و درمانی به طور قطع برای سرویس و تعمیر و تعویض قطعات، به قطعات اصل و با کیفیت دسترسی دارند و در این زمینه بهترین خدمات را می توانند ارائه بدهند.
  • داشتن قابلیت مهم در دسترس بودن: به دلیل این که این شرکت ها در داخل کشور فعالیت دارند، به سادگی در دسترس هستند و متقاضیان خرید تخت بیمارستانی سه شکن و دیگر دستگاه ها به راحتی می توانند با آن ها تماس گرفته، مشاوره های مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

جهت خرید محصولات تجهیزات پزشکی آراصنعت می توانید با شماره تماس های  02166912575 - 02166912576 ارتباط بگیرید .

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین