شیوه ‌های خرید تخت برقی بیمار کدام است؟

تخت برقی بیمار چیست؟ چرا نیاز به خرید تخت­ برقی بیمار داریم؟ ویژگی ­های این وسیله چیست؟ برای خرید تخت برقی بیمار به کجا باید مراجعه کنیم؟ چه مسائلی در تعیین قیمت تخت برقی بیمار اثرگذار هستند؟ سوالاتی از این دست همیشه برای افرادی که درگیر یک بیماری شده­ اند و یا در حال نگهداری از یک بیمار در منزل هستند، مطرح می­شود. این موضوع همچنین برای کسانی که نیاز به مراقبت و نگهداری از سالمندان عزیز خودت هستند، نیز اهمیت دارد. اهمیت و نیاز برای خرید تخت برقی بیمار به این دلیل است که فرد در طی دوران بیماری دچار مشکلات متعدد جسمی و روحی می­شود. این مسائل باعث بروز احساس ناتوانی، ناخوشی و دردمندی در بیمار و اطرافیان وی می­شود. بیمار در طی دوران نقاهت، خصوصا در مدت زمان طولانی، نیاز به یک محلی برای استراحت و کسب احساس آرامش، آسایش و راحتی دارد. به همین دلیل افرادی که درگیر این مسائل می­شوند برای بدست آوردن آرامش، راحتی و رفاه بیمار، به جست­و­جوی قیمت تخت برقی بیمار می پردازند. ما در این مقاله می­خواهیم تمام چالش­هایی که هنگام خرید تخت برقی بیمار با آن روبرو می­شوید را بررسی کنیم. شما با مطالعه این یادداشت شناخت بهتری نسبت به انواع مختلف تخت برقی بدست می­آورید و با ویژگی­های مثبت یک تخت برقی بیمار آشنا می­شوید. اینکه یک تخت برقی بیمار به صورت ایدئال چه ویژگی­های باید داشته باشد؟ و همچنین پاسخ به سوالاتی در خصوص قیمت تخت برقی بیمار پاسخ خواهیم داد.

تخت بیمار چیست و اهمیت آن در چه چیزی نهفته است؟

امروزه علاوه بر مراکز درمانی، از تخت برقی بیمار در منازل و محیط­های شخصی نیز استفاده می­شود. این امر سبب می­شود که عزیزانمان در منزل نیز در راحتی و آرامش کامل به استراحت بپردازند. اما اگر بخواهیم تعریف کلی و استاندارد از یک تخت بیمار ارائه دهیم باید موارد مختلفی را مد نظر قرار دهیم. اما به طور کلی تخت بیمار یک وسیله­ی مکانیکی یا برقی است که برای افزایش احساس راحتی و همچنین رفاه حال بیماران طراحی شده است. پیشرفت تکنولوژی باعث شده که تخت­ها به گونه­ای طراحی و ساخته ­شوند که علاوه بر بیمارستان بتوان در محیط خانگی نیز از آن­ها استفاده کرد. با توجه به تعریفی که از تخت بیمار ارائه شد، این تخت­ها انواع مختلفی دارند که به دو نوع مکانیکی یا برقی تقسیم­ می­شوند. مدل های پیشرفته و امروزی این وسیله که شامل تخت برقی بیمار می­شود راحتی و ایمنی بیمار و اطرافیان ولی را افزایش داده­اند. برای اینکه بدانیم چرا نیاز به خرید تخت برقی بیمار داریم، بهتر است ابتدا تعریفی از تخت مکانیکی بیمار داشته باشیم. در ادامه نیز تعریفی دقیق از تخت برقی بیمار ارائه خواهیم داد. باید خاطرنشان کرد که آشنایی با چنین تعاریفی برای فهمیدن اهمیت قیمت تخت برقی بیمار ضروری است. با ما در ادامه همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی بیمار و سالمندان چهار شکن مدل پرشین | خانگی کد 4005 " را هم مشاهده کنید.

تخت مکانیکی و برقی بیمار

تخت مکانیکی بیمار یکی از انواع تخت­های بیمار است که ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک اهرم آهنی مکانیکی به صورت دستی تغییر می­کند. از این نوع تخت­ها مکانیکی به دلیل کارایی ساده­ای که دارند، هم می­توان در بیمارستان استفاده کرد و هم در منزل از آن استفاده کرد. اما همانطور که از نامش پیداست این نوع تخت صرفا یک تخت بیمار ساده برای استفاده­های کوتاه مدت به منظور درمان برخی از بیماری­ها است. یا حتی افرادی که وزن سنگین و یا قد بلندی دارند ممکن در استفاده از این نوع تخت­ دچار مشکل شوند و احساس راحتی نکنند. چون تغییر وضعیت بیمار همواره یکی از چالش های اصلی بیمار می­باشد، ممکن است تغییر حالت و وضعیت در تخت­های مکانیکی با دشواری همراه باشد. به همین دلیل نیاز به خرید تخت برقی بیمار بیش از پیش احساس می­شود. تخت­ برقی بیمار یکی دیگر از انواع تخت­های بیمار است که به وسیله یک ریموت الکتریکی ارتفاع و زوایای تخت تغییر می­کند. یکی از مهم­ترین ویژگی­های تخت برقی بیمار آن است که بیمار برای تنظیم ارتفاع و زوایای تخت خود، نیازی به کمک افراد دیگر نخواهد داشت.

اهمیت خرید تخت برقی بیمار

این روز­ها در بیمارستان­های مدرن و مجهز برای آنکه بیمار احساس راحتی و آرامش داشته باشد از تجهیزات مختلفی استفاده می­کنند. یکی از این تجهیزات تخت برقی بیمار است. ویژگی­های متعدد و مختلفی در تخت برقی بیمار وجود دارد که علاوه بر تعیین کیفیت آن در قیمت تخت برقی بیمار نیز اثر می­گذارند. همه این مسائل باعث می­شود که علاوه بر رفاه حال بیمار، اطرافیان و پرستار بیمار نیز آسایش بیشتری در مراقبت از بیمار احساس کنند. وجود یک کنسول برای تنظیم میزان بالا و پایین رفتن ارتفاع و تغییر زوایای تشک تخت برقی بیمار، باعث رفاه و آسایش حال وی می­شود. خصوصا اگر بیمار سالخورده باشد و مدت زمان زیادی را بر روی تخت سپری کند، تخت برقی بیمار این آسایش را برای بیمار فراهم می­کند. همه این مسائل باعث می­شود که قیمت تخت برقی بیمار یک مبلغ مقرون به صرفه تعبیر شود.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی نگهداری بیمار و سالمندان رویه فلزی کد 4003" را هم مشاهده کنید.

انواع تخت­ برقی بیمار

تخت برقی بیمار انواع مختلفی دارد. انواع مختلف تخت برقی بیمار به منظور رفع نیاز بیمار، دارای بخش­های مختلف قابل تغییری به نام شکن می­باشد. حالت­های ایجاد در تخت برقی بیمار برای راحتی بیمار است. این شکن­ها این امکان را به بیماران می­دهند تا وی در وضعیت­های مختلف مثل نشسته و یا نیمه نشسته به خوبی روی تخت قرار بگیرد. تخت برقی بیمار بر این اساس که زاویه تخت از چند قسمت تغییر می­کند یا اصطلاحا شکسته می­شود به چهار نوع تقسیم می­شوند. برخی بیماران، به خصوص بیمارانی که دچار مشکلات خاص حرکتی هستند باید در حالت، وضعیت و زاویه خاصی بر روی تخت بیمارستانی برقی قرار گیرند. همانطور که پیش­تر نیز اشاره شد یک تخت بیمارستانی برقی باید بتواند سبب آرامش خاطر و آسایش بیمار شود. به همین دلیل وجود این شکن­ها در تخت ها ضروری است و قرار گرفتن بیمار در وضعیت­های مطلوب سبب دلگرمی و آرامش بیمار خواهد بود.

  • تخت برقی تک ­شکن: در این تخت­ها فقط زاویه سر تغییر می­کند.
  • تخت برقی دو شکن:در این تخت­ها قسمت سر و پای تخت تغییر زاویه می­دهند.
  • تخت برقی سه شکن: علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر در مابین این دو قرار دارد.
  • تخت برقی چهار شکن: علاوه بر سر و پای تخت و مابین این دو، پایین پای بیمار نیز قابلیت تغییر حالت دارد.

یک تخت برقی بیمار باید چه ویژگی­هایی داشته باشد؟

طبیعتا هنگام خرید تخت­ برقی بیمار، مسائلی مختلفی از قبیل قیمت تخت برقی بیمار و ویژگی­های متعدد آن، پیش روی شما قرار می­گیرد. این ویژگی­ها در تعیین قیمت تخت برقی بیمار موثر می­باشند. به همین دلیل در هنگام خرید تخت برقی بیمار باید به تمامی این مسائل دقت کنیم. در درجه اول باید به این نکته توجه کنید که دلیل اصلی ما برای خرید تخت برقی بیمار، افزایش آسایش و آرامش خاطر بیمار است. بیمار چه در منزل در حال استراحت باشد و چه در بیمارستان باشد، تخت­ برقی بیمار باید بتواند این آرامش را برای بیمار مهیا کند.

پیشنهاد می کنیم " تخت برقی نگهداری بیمار و سالمندان سه شکن | خانگی کد 4004" را هم مشاهده کنید.

توجه به ویژگی­های فنی در خرید تخت برقی بیمار

تخت برقی بیمار برای نیازهای امروز جامعه طراحی شده است و به همین دلیل تکنولوژی ابداع، ساخت و تولید آن متناسب با نیاز بیمار می­باشد. همین تکنولوژی باعث ارزش قیمت تخت برقی بیمار می­شود. در طراحی و ساخت تخت برقی بیمار معمولا سه الی چهار موتور الکتریکی قوی که با برق ولتاژ پایین کار می­کنند، به کار رفته است. باید خاطر نشان کرد که کیفیت و قدرت این موتور­ها در تعیین قیمت تخت برقی بیمار بسیار پر اهمیت است. تغییر حالات و وضعیت در تخت­ برقی بیمار از همه لحاظ توسط همین موتورهای الکتریکی قدرتمند انجام می­شود. سیستم الکتریکی موجود در تخت بیمارستانی برقی به گونه­ای است که جهت جلوگیری از آسیب به بیمار، تغییر حالات بسیار نرم و آرام صورت می­گیرد. به همین خاطر در زمان تغییر حالت تخت برقی بیمار برای قرار گرفتن در راحت­ترین حالت ممکن، بیمار به هیچ عنوان اضطراب و نگرانی نخواهد داشت. این ویژگی­های علاوه بر تاثیر بر کیفیت تخت برقی بیمار، در تعیین قیمت تخت برقی بیمار نیز موثراند.

توجه به ویژگی­های ظاهری در خرید تخت برقی بیمار

هنگام خرید تخت برقی بیمار علاوه بر ویژگی­های فنی باید به ویژگی­های ظاهری آن نیز توجه کرد. برای آنکه بیمار در حین استراحت احساس راحتی داشته باشد تشک­های تخت برقی بیمار باید از انعطاف، لطافت و نرمی مناسب و خوبی برخوردار باشند. توجه به انعطاف، نرمی و راحتی در تخت برقی بیمار نکته­ای است که باید هنگام خرید تخت برقی بیمار به آن توجه داشت. از نظر هزینه، قیمت تخت برقی بیمار در صورت وجود این ویژگی­های ظاهری مقرون به صرفه است. درمانی تاثیر مقرون به صرفه­ای دارد. ضمنا باید توجه داشت که مواد اولیه با کیفیت در ساخت تخت برقی بیمار، در قیمت تخت برقی بیمار بسیار مهم و پر اهمیت است. همچنین تخت بیمارستانی برقی باید محکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن­های بالا را نیز تحمل کند. متریال مناسب نه تنها باعث افزایش کیفیت می­شوند بلکه در کنار افزایش طول­عمر تخت و باعث مقرون به صرفه بودن قیمت تخت برقی بیمار می­شود.

هنگام خرید تخت برقی بیمار به چه مسائلی باید توجه کنیم؟

قیمت تخت برقی بیمار به شدت به مشخصات فنی آن وابسته است این مشخصات فنی که هنگام خرید تخت برقی بیمار باید مورد توجه باشد. مشخصات فنی موتورهای تعبیه شده در تخت که باعث تغییر زاویه و ارتفاع آن می­شوند، نیمی از قیمت تخت برقی بیمار را تعیین می­کنند. تخت برقی مناسب و ایدئال در عین تامین راحتی و رفاه بیمار و همراهان وی، باید بتواند ایمنی بیماران در حین استراحت را تضمین کند. به همین دلیل ولتاژ موتور­های تخت برقی بیمار باید پایین باشد تا مانع برق گرفتگی بیمار شوند. همچنین هنگام خرید تخت برقی بیمار به ضد آب بودن و قابل شست و شو بودن تخت دقت کنید. اگر موتورهای استفاده شده در تخت بیمارستانی برقی، ضد آب باشند قیمت تخت برقی بیمار را تغییر می دهند. چرا که در آن صورت بدون هیچگونه خطری امکان شست و شوی بیمار بر روی تخت برقی بیمار برای وی و همراهانش فراهم خواهد بود. مسائل ظاهری نیز در کنار مسائل فنی از دیگر موارد تعیین کننده قیمت تخت برقی بیمار است.

نتیجه گیری

نیاز به خرید تخت برقی بیمار نیازی ضروری در نظام سلامت به حساب می­آید که البته قیمت تخت برقی بیمار طیف مختلفی را شامل می­شود. این مسئله باعث می­شود که اهمیت انتخاب درست این وسیله بیش از پیش مطرح شود. چرا؟ به این دلیل که تخت بیمار مستقیما با سلامتی افراد در ارتباط است. با توجه به اینکه این تخت در مدل­های مختلفی ساخته می شود، قیمت تخت برقی بیمار نیز متغییر و متفاوت خواهد بود. پس نمی­توان بدون نگاه درست و اصولی نسبت به خرید تخت برقی بیمار اقدام نمود. تمام این مسائل باعث می­شود که برای خرید تخت برقی بیمار به یک مرکز تولید تجهیزات پزشکی معتبر مراجعه کنیم. پیش از اقدام به خرید تخت برقی بیمار، نوع نیاز خود را شناسایی کنیم. در ضمن همه ویژگی­های مثبت تاثیر گذار در قیمت تخت برقی بیمار را از فروشنده پرس و جو کنید. پس بهتر است برای یک انتخاب ایدئال تمامی مواردی که باعث اثرگذاری در قیمت تخت برقی بیمار می­شوند را در خاطر داشته باشید.

از میان تمام فروشندگانی که برای خرید تخت برقی بیمار و سالمند از اعتبار لازم در بازار برخوردار هستند، تولید کنندگان و سازندگان آن بهترین گزینه به شمار می آیند. خرید تخت بیمارستانی سه شکن از این تولید کنندگان دارای مزیت های بیشماری علاوه بر داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

در واقع به دلیل تولید کننده بودن و حذف واسطه ها، هزینه هایی که به دلیل واسطه گری ها به قیمت محصولات اضافه می شود، در خرید از این شرکت های تولید کننده لوازم پزشکی وجود ندارد و محصولات آن ها در مقایسه با سایر فروشندگان دارای قیمت بسیار مناسب و پایین تری خواهد بود. از مزیت های دیگر خرید وسایل پزشکی از تولید کنندگانی نظیر فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت که با نیازسنجی پزشکان و بیماران از بهترین و به روزترین تکنولوژی های به روز دنیا برای تولید این دستگاه های پرکاربرد بهره می برند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • وجود امکان سفارشی سازی: برخی از امکانات جانبی دستگاه ها، تعیین رنگ چرم به کار رفته در آن ها و برخی دیگر از ویژگی های قابل تغییر تجهیزات پزشکی و زیبایی را می توان در زمان سفارش دستگاه به شرکت اعلام نمود.
  • داشتن خدمات پس از فروش: به دلیل این که این شرکت ها سازنده ی این تجهیزات هستند، کاملاً به کلیه ی ویژگی های دستگاه مسلط هستند و بهترین خدمات پس از فروش نظیر انجام سرویس های سالانه و تعمیرات را می توانند انجام بدهند.
  • داشتن قطعات اصل دستگاه ها: سازندگان این دستگاه ها با شناخت بازار فروش قطعات مختلف این تجهیزات پزشکی و درمانی به طور قطع برای سرویس و تعمیر و تعویض قطعات، به قطعات اصل و با کیفیت دسترسی دارند و در این زمینه بهترین خدمات را می توانند ارائه بدهند.
  • داشتن قابلیت مهم در دسترس بودن: به دلیل این که این شرکت ها در داخل کشور فعالیت دارند، به سادگی در دسترس هستند و متقاضیان خرید تخت بیمارستانی سه شکن و دیگر دستگاه ها به راحتی می توانند با آن ها تماس گرفته، مشاوره های مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

جهت خرید محصولات تجهیزات پزشکی آراصنعت می توانید با شماره تماس های  02166912575 - 02166912576 ارتباط بگیرید .

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین