تخت بیمارستانی خارجی چه تفاوتی با تخت بیمارستانی ایرانی دارد؟ کدام بهتر است؟

تخت بیمارستانی خارجی چه تفاوتی با تخت بیمارستانی ایرانی دارد؟ تخت بیمارستانی خارجی بهتر است یا نوع ایرانی آن؟ آیا خرید تخت بیمارستانی خارجی مناسب­تر است یا تخت ایرانی؟ و در نهایت قیمت تخت بیمارستانی خارجی چگونه است؟ برای همه کسانی که به دنبال خرید تخت بیمارستانی هستند، این دست از سوالات در مورد خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی همیشه مطرح می­شود. با توجه به اینکه که بیمار احتیاج به آرامش دارد، نیاز به خرید تخت بیمارستانی خارجی یا ایرانی مناسب و مطلوب، ضروری و لازم است. وجود تختی مناسب به بیمار این امکان را می­دهد که احساس آرامش و آسایش بیشتری کند و روند بهبود و درمان را سریع­تر سپری کند. بنابراین مواجه شدن با چنین سوالاتی در خصوص خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی از اهمیت خاصی برخوردار است. ما در این مقاله می­خواهیم به تفاوت اساسی که میان تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی است بپردازیم. مواردی که باعث تعیین قیمت تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی می­شود را بررسی می­کنیم. همچنین با یک نگاه کلی به این سوال پاسخ خواهیم داد که خرید تخت بیمارستانی خارجی بهتر و مقرون به صرفه­تر است یا تخت ایرانی.

اهمیت و ضرورت خرید تخت بیمارستانی خارجی یا ایرانی در چیست؟

برای آنکه با ضرورت این موضوع، یعنی اهمیت خرید تخت بیمارستانی خارجی یا ایرانی آشنایی بهتری پیدا کنیم ابتدا باید بدانیم که تخت بیمارستانی چیست. صرف نظر از نوع تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی، تخت بیمارستانی یک وسیله­ی مکانیکی یا برقی است که برای افزایش رفاه حال بیماران طراحی شده است. تخت بیمارستانی برای آرامش خاطر بیمار به گونه­ای طراحی و ساخته می­شود که علاوه بر بیمارستان بتوان در محیط خانه نیز از آن­ استفاده کرد. ضرورت تخت­های بیمارستانی مناسب و مدرن بسیار حائز اهمیت است و این وسیله را به بخشی جدا ناپذیر از تجهیزات مراکز درمانی تبدیل کرده است. این وسیله مهم و ضروری به دو نوع مکانیکی و برقی تقسیم می­شود. هم تخت بیمارستانی خارجی و هم تخت بیمارستانی ایرانی در این تقسیم بندی قرار دارند.

انواع تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی؛ مکانیکی و برقی

همانطور که گفته شد تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی به دو نوع مکانیکی و برقی تقسیم می­شود. در تخت مکانیکی ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک اهرم دستی تغییر می­کند. اما در تخت بیمارستانی برقی تمامی تغییر حالات تخت به وسیله یک ریموت الکتریکی انجام می­شود. پیشرفت تکنولوژی باعث شده که امروزه تخت­های بیمارستانی مختلفی با کارایی بسیار بیشتری نسبت به گذشته به بازار ارائه شود. تنظیم ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک ریموت ساده از مهم­ترین ویژگی­های تخت بیمارستانی برقی است. اکنون که تعریفی خلاصه و مفید از تخت مکانیکی ارائه دادیم وقت آن است که بدانیم تفاوت تخت بیمارستانی خارجی با تخت ایرانی در چیست؟ قیمت تخت بیمارستانی خارجی چگونه است؟ آیا خرید تخت بیمارستانی خارجی نسبت به خرید تخت بیمارستانی ایرانی ارجحیت دارد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به این سوالات پاسخ دهیم.

تخت بیمارستانی خارجی

تفاوت تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی؛

تخت مکانیکی

برای آنکه شناخت بهتری در خرید تخت بیمارستانی خارجی و یا داخلی داشته باشیم باید از تخت مکانیکی شروع کنیم. تخت­های بیمارستانی مکانیکی معمولا به عنوان یک مدل از تخت­های ساده بیمارستانی شناخته می­شوند که تنظیم ارتفاع و حالات تخت به صورت دستی انجام می­شود. در تخت بیمارستانی خارجی، مشابه مدل­های ایرانی، قسمت­های مختلف تخت مانند سر، وسط و انتها به وسیله اهرم که­ پایین تخت قرار دارد، تغییر می­کند. هنگام خرید تخت بیمارستانی خارجی و یا ایرانی به این نکته توجه کنید در نوع مکانیکی آن هیچ تفاوت چشم­گیری وجود ندارد. شاید تنها تفاوتی که بتوان در یک تخت بیمارستانی خارجی از نوع مکانیکی آن مشاهده کرد، قیمت بیشتر آن محصول باشد. به عبارت دیگر تخت بیمارستانی خارجی تقریبا شبیه به نمونه­های داخلی آن است. البته باید گفت که نوع ایرانی باید با مواد اولیه خوبی ساخته شده باشد تا بتواند توان رقابت با تخت بیمارستانی خارجی را داشته باشد. به عنوان مثال تخت بیمارستانی خارجی سه شکن از نوع مکانیکی با قابلیت تنظیم ارتفاع ساخته شده است. بدنه­ی تخت بیمارستانی خارجی معمولا جهت رفاه بیشتر از یک جنس محکم مانند پروفیل سنگین و اتصالات بسیار با کیفیت جهت تنظیم ارتفاع ساخته می­شود. مشابه همین تخت بیمارستانی خارجی را می­توان در بازار ایران پیدا کرد، اما با قیمت بسیار ارزان­تر. بنابراین برای پاسخ به این سوال که "خرید تخت بیمارستانی خارجی مکانیکی مقرون به صرفه­تر است یا نوع ایرانی" باید گفت؛ تخت بیمارستانی مکانیکی ایرانی. نوع ایرانی مدل­های مکانیکی با همان کارایی ارزان­تر از قیمت تخت بیمارستانی خارجی است.

تفاوت تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی؛

تخت برقی

تخت بیمارستانی برقی برخلاف نوع مکانیکی، از طریق کنترلی که در دسترس کاربر قرار می­گیرد باعث تغییر حالات، زوایای و ارتفاع تخت می­شود. وجود یک کنترل برای تنظیم میزان بالا و پایین رفتن ارتفاع تخت، باعث رفاه و آسایش حال بیمار می­شود. این در حالی است که کار اطرافیان و پرستار بیمار را نیز سهولت می­بخشد. همین پیشرفت دانش و تکنولوژی باعث می­شود که شناخت تفاوت و ویژگی­های تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی برقی کمی پیچیده­تر از نوع مکانیکی آن باشد.

ویژگی­های تخت بیمارستانی خارجی برقی

هنگام خرید تخت بیمارستانی خارجی توجه کنید که تغییر حالت تخت به وسیله یک کنترل انجام می­شود. این کنترل به وسیله موتورهای تعبیه شده باعث تغییر حالات مختلف تخت می­شود. بنابراین موتورهای الکتریکی به کار رفته در این نوع از تخت­ بیمارستانی خارجی نقشی کلیدی و حیاتی دارند. باید هنگام خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی به آن توجه کرد. در طراحی و ساخت تخت بیمارستانی خارجی سه الی چهار موتور الکتریکی، متناسب با نوع کاربری، تعبیه می­شود. در خرید تخت بیمارستانی خارجی این موتور­ها با ولتاژ پایین کار می­کنند تا خطر برق­ گرفتی بیمار را به صفر برسانند. یکی از ویژگی های مثبت تخت بیمارستانی خارجی آن است که این موتور­ها در عین ولتاژ پایین با قدرت مطلوبی عمل می­کنند. یکی دیگر از مسائلی که هنگام خرید تخت بیمارستانی خارجی باعث افزایش قیمت تخت بیمارستانی خارجی می­شود، تغییر حالت بسیار نرم و آرام آن است. این تغییر حالت نرم و آرام در تخت بیمارستانی خارجی مانع آسیب رسیدن به بیمار می­شود و بیمار به هیچ عنوان احساس اضطراب نخواهد داشت. اهمیت به قرار گرفتن بیمار در بهترین حالت یکی دیگر از ویژگی های بارز تخت بیمارستانی خارجی است. این امر نیز در تعیین قیمت تخت بیمارستانی خارجی اثر گذار است. قرار گرفتن در راحت­ترین وضعیت باعث می­شود که بیمار بیشترین احساس آرامش را داشته باشد، که این موضوع در قیمت تخت بیمارستانی خارجی مطرح می­شود. در ضمن موقع خرید تخت بیمارستانی خارجی باید به این نکته نیز اشاره کنیم که برخی از مدل­های تخت بیمارستانی خارجی ضد آب می باشند. قیمت تخت بیمارستانی خارجی نسبت به همین مسائلی شبیه به آنچه تا کنون ذکر شده، تعیین می­شود. این مسئله را در خرید تخت بیمارستانی خارجی مشاهده می­کنیم. به طور کلی هنگام خرید تخت بیمارستانی خارجی یا ایرانی باید توجه بسیاری به مسائل فنی داشته باشیم.

تخت بیمارستانی ایرانی

ویژگی­های تخت بیمارستانی ایرانی برقی

همانطور که اشاره شد در تخت بیمارستانی خارجی به علت وجود چند موتور پرقدرت، تغییر حالات به سادگی با فشردن دکمه ریموت قابل انجام است. این ویژگی که از قضا تاثیر زیادی در تعیین قیمت تخت بیمارستانی خارجی دارد، در مدل­های ایرانی نیز مطرح است. یعنی موتورهای استفاده شده در تخت بیمارستانی ایرانی کیفیت و قدرت کافی را جهت انجام تغییر حالات تخت دارند. این تغییر حالت مانند مشابه خارجی آن بسیار نرم و آرام صورت می­گیرد. در خرید تخت بیمارستانی خارجی و یا ایرانی باید توجه داشت که نوع و کیفیت مواد اولیه و متریال، بسیار مهم و پر اهمیت است. اما در مورد متریال و مواد اولیه بکار رفته در ساخت مدل­های داخلی چه می­توان گفت؟ متریال با کیفیت نه تنها باعث تضمین کیفیت تخت می­شود بلکه طول عمر تخت بیمارستانی برقی را بیشتر می­کند. این موضوع در نوع ایرانی تخت­های بیمارستانی در نظر گرفته شده است. ضمننا مشابه آنچه در مورد خرید تخت بیمارستانی خارجی گفته شد، توجه به ضد آب بودن و قابل شست و شو بودن تخت بیمارستانی است. برخی از مدل­های داخلی و ایرانی مانند برخی مدل­های تخت بیمارستانی خارجی ضد آب می­باشند. این ویژگی در قیمت تخت بیمارستانی خارجی بسیار اثر گذار بود. به گونه­ای که در خرید تخت بیمارستانی خارجی این موضوع بسیار چشم­گیر است. خوشبختانه این مسئله در مورد تخت­های داخلی بسیار مقرون به صرفه است. به بیان دیگر این تاثیر بر قیمت در مدل ایرانی نسبت به تغییر قیمت تخت بیمارستانی خارجی، بسیار ناچیز و مقرون به صرفه است.

تفاوت مدل­های تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی

در زمان خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی با مدل­های مختلفی روبرو می­شویم، که هر کدام کارایی متفاوتی دارند. این انواع مختلف باعث تنوع قیمت در تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی شده است. که البته در مدل­های ایرانی رقم و قیمت تخت ها بسیار کمتر از مشابه خارجی آن است. آنچه که در خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد همین تنوع مدل­ها است. تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی بر این اساس که زاویه تخت از چند قسمت تغییر می­کند یا اصطلاحا شکسته می­شود به چهار نوع تقسیم می­شوند. در خرید تخت بیمارستانی خارجی با این چهار مدل روبرو می­شویم. هر یک از این مدل­های در تعیین قیمت تخت بیمارستانی خارجی تاثیر گذارند و قیمت تخت بیمارستانی خارجی را تعیین می­کنند. خوشبختانه این چهار مدل نیز در داخل کشور تولید شده است. این مدل­ها علاوه بر آنکه از کیفیتی مطلوب برخوردار هستند، با قیمتی به مراتب ارزان تر نسبت به قیمت تخت بیمارستانی خارجی تولید شده است.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه بیمار در دوران نقاهت نیاز به استراحت و آرامش دارد وجود یک تخت بیمارستانی خارجی یا ایرانی مناسب، بسیار ضروری است. مدل­های مختلف خارجی و داخلی با ویژگی­های متعددی در بازار وجود دارند که باید گفت کارایی هر کدام متفاوت است. البته که قیمت تخت بیمارستانی خارجی به مراتب بیشتر از مدل داخلی است اما ویژگی­های مثبت آن­ها مشابه مدل­های ایرانی است. این موضوع در کنار بالا بودن قیمت تخت بیمارستانی خارجی، سبب خرید مدل­های ایرانی بجای خرید تخت بیمارستانی خارجی شده است. با تمام این مسائلی که گفته شد هنگامی که صحبت از خرید تخت بیمارستانی خارجی و ایرانی می­شود. قطعا بهترین انتخاب، تخت بیمارستانی ایرانی است. چرا که از نظر توان فنی و کیفیت تخت ایرانی توان رقابت با تخت بیمارستانی خارجی را دارد. در عین حال تخت بیمارستانی ایرانی قیمت بسیار کمتری نسبت به قیمت تخت بیمارستانی خارجی دارد.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین