تخت معاینه چه فرقی با تخت بیمارستانی دارد؟ تخت معاینه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تخت معاینه چیست و چه ویژگی­هایی دارد؟ چرا خرید تخت معاینه ضروری است؟ قیمت تخت معاینه چگونه تعیین می­شود؟ تخت معاینه چه تفاوتی با تخت بیمارستانی دارد؟ هنگامی که دنبال خرید تخت معاینه هستیم، قطعا سوالاتی از این دست برای ما پیش خواهد آمد. تخت معاینه به علت اهمیتی که در تشخیص و درمان بیماری دارد مورد توجه همه کسانی است که به نوعی با کار درمانی ارتباط دارند. اهمیت خرید تخت معاینه هنگامی بیشتر معلوم می­شود که بدانیم در گذشته نیز انسان­ها برای درمان و تشخیص بیماری محلی برای معاینه در اختیار داشتند. اما امروزه پیشرفت­های مختلفی که در حوزه­های مختلف مهندسی و پزشکی صورت گرفته، سبب شده که انواع مختلفی از تخت معاینه طراحی و تولید شود. این پیشرفت­ها باعث شده تا طیف وسیعی از تخت­های معاینه برای کاربرد­های مختلف علم پزشکی تولید شده و روانه بازار شوند. با خرید تخت معاینه، متوجه می­شویم این تخت­ها هر یک دارای ویژگی­های بخصوصی هستند که اتفاقا همین ویژگی­ها در تعیین قیمت تخت معاینه نقش دارند. در این مقاله می­خواهیم با یکدیگر به بررسی همین مسائل مرتبط با تخت معاینه بپردازیم و بدانیم آیا اساسا نیاز به خرید تخت معاینه هست؟ همچنین انواع تخت معاینه را بررسی می­کنیم و درباره نحوه تعیین قیمت­ تخت معاینه در هر یک از انواع آن صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر به دنبال خرید تخت معاینه هستید و می­خواهید از چگونگی قیمت تخت معاینه اطلاعاتی بدست بیاورید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تابوره پزشکی " و " ترالی پزشکی " نیز بازدید نمایید.

اهمیت خرید تخت معاینه در چیست؟

احتمالا همه ما تا کنون به مطب پزشک یا یک کلینیک مراجعه کرده­ایم و به طیف زیادی از تجهیزات پزشکی موجود در آنجا توجه کرده­ایم. یکی از تجهیزات پزشکی که بسیار مهم و ضروری است تخت­ معاینه می­باشد. امروزه تخت­های معاینه در مراکز درمانی و بهداشتی به ابزاری مهم و ضروری تبدیل شده­اند و نقش موثری در روند تشخیص و درمان بیماری دارند. صرف نظر از نوع تخصص یک پزشک وجود یک تخت معاینه به پزشک این امکان را می­دهد تا با دقت بیشتری به معاینه بیمار بپردازد. ما با خرید تخت معاینه برای یک کلینیک تخصصی می­توانیم به پزشکان خود این امکان را بدهیم که بهترین تشخیص و معاینه را داشته باشند. تخت معاینه به گونه­ای طراحی شده است که بیمار می­توانند در حالات مختلفی متناسب با نیاز پزشک بر روی تخت معاینه بنشیند یا دراز بکشد. مسئله به همینجا ختم نمی­شود. فراهم آوردن راحتی و آسایش برای بیماران در کنار ایجاد بستری مناسب برای تشخیص و درمان بهتر توسط پزشک، از اهداف خرید تخت معاینه می­باشد. پس با خرید تخت معاینه نه تنها باعث افزایش کیفیت معاینه توسط پزشک می­شویم، بلکه موجب می­شویم که بیمار احساس راحتی و آسایش بیشتری کند. تخت معاینه ویژگی­های مختلفی دارد و همین ویژگی­ها باعث تعیین قیمت تخت معاینه و همچنین برتری آن و افزایش تمایل برای خرید تخت معاینه می­شوند.

تخت معاینه یا تخت بیمارستانی؟

شاید در ابتدا این سوال برای شما مطرح شود که اساسا چه تفاوتی بین تخت بیمارستانی و تخت معاینه وجود دارد؟ یا حتی تخت معاینه چه تفاوتی با یک تخت عادی دارد؟ آیا بین قیمت تخت معاینه و قیمت تخت­های معمولی تفاوتی وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است ابتدا به تعریف تخت بیمارستانی و کارایی آن بپردازیم سپس انواع تخت­های معاینه را بررسی خواهیم کرد.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " صندلی برقی زیبایی " و " تخت ژنیکولوژی " نیز بازدید نمایید.

تخت بیمارستانی چیست؟

تخت بیمارستانی وسیله­ای مکانیکی یا برقی است که به منظور استراحت بیمار برای افزایش راحتی، آسایش و همچنین رفاه بیشتر حال بیمار طراحی شده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تخت­های بیمارستانی به گونه­ای طراحی و ساخته می­شوند که علاوه بر بیمارستان بتوان در منزل شخصی نیز از آن­ها استفاده کرد. تخت­های بیمارستانی تخت مکانیکی است که ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک اهرم به صورت دستی تغییر می­کند. تخت­های بیمارستانی برقی یکی دیگر از انواع تخت­های بیمارستانی هستند که به وسیله یک کنترل الکتریکی ارتفاع و زوایای تخت تغییر می­کنند. یکی از مهم­ترین ویژگی­های این تخت بیمارستانی آن است که بیمار برای تنظیم ارتفاع و زوایای تخت خود، نیازی به کمک افراد دیگر نخواهد داشت.

تفاوت تخت معاینه با تخت بیمارستانی

همانطور که در تعریف تخت بیمارستانی گفته شد، تخت بیمارستانی برای استراحت و افزایش رفاه راحتی بیماران طراحی شده است. اما تخت معاینه یک وسیله ضروری و مهم برای پزشک می­باشد تا بتواند با توان و دقت بیشتری به معاینه بیمار و تشخیص بیماری بپردازد. تهیه یک تخت بیمارستانی برای افزایش راحتی بیمار دوران استراحت می­باشد. در حالی که با خرید تخت معاینه ما باعث افزایش دقت فرآیند معاینه می­شویم. همین افزایش دقت در معاینه در کنار ایجاد حس راحتی در بیمار از ویژگی­های موثر در تعیین قیمت تخت معاینه می­باشد. به عبارتی دیگر می­توان گفت که کارایی این تخت­ها کاملا متفاوت است و هر یک به منظور برطرف کردن یک نیاز خاص طراحی شده است.

هنگام خرید تخت معاینه به چه مواردی باید توجه کنیم؟

اگر قصد خرید تخت معاینه دارید به این نکته توجه کنید که تخت معاینه انواع مختلفی دارد که هر یک ویژگی­های خاص خود را دارند. این ویژگی­های بخصوص یک تخت معاینه که تاثیر زیادی در تعیین نوع کاربری آن­ دارند، یکی از مهم­ترین عوامل تعیین قیمت تخت معاینه نیز می­باشند. به طور کلی می­توان تخت معاینه را به دو  نوع تخت معاینه استاندارد یا معمولی و تخت معاینه برقی تقسیم­بندی کرد. اکنون برای آنکه نگاه بهتری در خرید تخت معاینه داشته باشیم هر یک از انواع مختلف تخت معاینه را با تفصیل بیشتری بررسی می­کنیم. همچنین مواردی که باعث تعیین قیمت تخت معاینه می­شوند را نیز ذکر خواهیم کرد.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " چراغ پزشکی " و " تخت شیمی درمانی " نیز بازدید نمایید.

 

انواع تخت معاینه

تخت معاینه استاندارد که از بزرگترین زیرمجموعه­های تخت معاینه می­باشد، به صورت وسیع در بسیاری از کلینیک­ها و مطب­های پزشکی می­توان آن­ را مشاهده کرد. از آنجا که تخت معاینه استاندارد به صورت عمومی مورد استفاده قرار می­گیرد، با خرید تخت معاینه استاندارد، می­توان بسیاری از بیماران را معاینه کرد. قیمت تخت معاینه استاندارد و معمولی طبیعتا به علت سادگی آن نسبت به سایر مدل­ها کمتر خواهد بود. نوع دیگر تخت های معینه برقی می­باشند. تخت معاینه برقی معمولا به وسیله یک کنترل حالات مختلف تخت را تغییر می­دهد. هنگام خرید تخت معاینه باید به این موارد دقت کرد چرا که قیمت تخت معاینه وابستگی زیادی به این عوامل دارد.  تخت­های معاینه انواع مختلفی دارند. هر یک از این مدل­های تخت­های معاینه کاربری خاص خود را دارند که برخی از مهم ترین آن­ها به قرار زیر می­باشند.

  • تخت­های معاینه گوش و حلق و بینی.
  • تخت­های معاینه زنان و زایمان.
  • تخت­های معاینه چشم پزشکی.
  • تخت­های معاینه پوست، مو و زیبایی.

میزان قیمت تخت معاینه در موارد بالا با یکدیگر تفاوت خواهند داشت؟ آنچه که باعث این تفاوت در قیمت تخت معاینه می­شود، ویژگی­های مختلف آنان است.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تخت دیالیز " و " صندلی خونگیری برقی " نیز بازدید نمایید.

 

خرید تخت معاینه ایدئال به چه مسائلی بستگی دارد؟

خرید تخت معاینه ایدئال مهم ترین چالشی است که ممکن است با آن روبرو شویم. این سوال که هنگام خرید تخت معاینه باید به چه مواردی توجه کنیم تا بتوانیم یک تخت ایدئال انتخاب کنیم یک چالش اساسی است. همچنین سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید، چگونگی قیمت تخت معاینه ایدئال است. برای پاسخ به این مسائل باید توجه کنیم که هنگام خرید تخت معاینه باید به چه مسائلی توجه کنیم؟ برای خرید تخت معاینه ایدئال باید بدانیم که نیاز و کاربری ما از تخت­های معاینه چیست؟ البته کاملا قابل پیش­بینی است که قیمت تخت معاینه متناسب با نوع و کاربری آن متفاوت باشد. ما در ادامه می­خواهیم ویژگی هر یک از این تخت­ها را جداگانه بیان کنیم تا نگاه بهتری به قیمت تخت معاینه داشته باشیم. تاکید ما بر شناخت مسائل تاثیرگذار بر قیمت تخت معاینه به این دلیل است که اطلاع از قیمت تخت معاینه یکی از دغدغه­های اصلی است. همچنین با بدست آوردن اطلاعات دقیقی درباره قیمت تخت معاینه، می­توانیم با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید تخت معاینه کنیم.

تخت معاینه گوش و حلق و بینی

پزشک گوش و حلق و بینی از آن دسته از پزشکانی است که برای یک معاینه مناسب و بدون نقص نیاز به خرید تخت معاینه خواهد داشت. پزشکان گوش و حلق و بینی برای تست شنوایی و انجام بسیاری از معاینات پزشکی به تخت­ معاینه نیاز دارند. بنابراین این دسته از پزشکان اولین کسانی هستند که به دنبال خرید و بدست آوردن لیستی از قیمت تخت معاینه خواهند بود. به عنوان مثال برای درک میزان شنوایی بیمار، پزشک به انجام معاینات خاصی نیاز خواهد داشت. وجود تخت­های معاینه علاوه بر کمک به پزشک باعث ایجاد حس راحتی در بیمار نیز خواهد شد. این دو ویژگی مهم، یعنی راحتی بیمار و کمک به تشخیص پزشک، دو عنصر موثر در تعیین قیمت تخت معاینه گوش و حلق خواهند بود.

تخت معاینه زنان و زایمان

زنان و زایمان از شاخه­های مهم پزشکی است که درمان و تشخیص بیماری­های مرتبط با آن نیاز به تجهیزات مخصوص و ویژه­ای دارد. نیاز به یک تخت مناسب برای معاینه از ضروریات این بخش می­باشد. پزشک متخصص زنان و زایمان، با خرید تخت معاینه مخصوص خود، می­تواند تسلط بیشتری بر بیمار داشته و این امر باعث تشخیص صحیح­تر بیماری می­شود. ویژگی­های منحصر به فرد در طراحی آن، از جمله مسائل موثر در قیمت تخت معاینه زنان و زایمان است. ساختار و ارگونوکی تخت باید به گونه­ای باشد که هم بیمار احساس راحتی بکند و هم پزشک تسلط کامل بر بیمار خود داشته باشد. بنابراین هنگامی که برای خرید یا مشاهده قیمت تخت معاینه زنان و زایمان به مراکز فروش تجهیزات پزشکی مراجعه می­کنید به این موضوع توجه کنید.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تخت سه موتوره " و " تخت نمونه گیری " نیز بازدید نمایید.

 

تخت معاینه چشم پزشکی

شاخه دیگری از علوم پزشکی که در آن خرید تخت معاینه بسیار حائز اهمیت است، چشم پزشکی می­باشد. پزشک معالج برای معاینه چشم نیاز به دقت بالا و ظرافت خاصی خواهد داشت. تخت­ معاینه مخصوص چشم­ پزشکی می­توانند علاوه بر تامین نیاز پزشک برای افزایش دقت لازم، راحتی و آسایش مد نظر بیمار را نیز تضمین کنند. همین دو مسئله هنگام خرید و یا مشاهده قیمت تخت معاینه برای یک چشم پزشک مهم خواهد بود. چرا که بیمار مجبور است مدت زمان زیادی بر روی تخت قرار بگیرد و این هم باعث خستگی پزشک و هم باعث ناراحتی بیمار می­شود. همانطور که گفته شد تخت­های معاینه این ویژگی را دارند و همین ویژگی­ها در قیمت تخت معاینه موثر خواهند بود.

تخت معاینه پوست، مو و زیبایی

خرید تخت معاینه مناسب برای تشخیص و درمان در هر کلینیک زیبایی پوست و مویی از مهم­ترین و اصلی­ترین تجهیزات پزشکی بشمار می­رود. متخصصین زیبایی با خرید تخت معاینه برای کلینیک­ها، علاوه بر آنکه باعث افزایش دقت کار خود می­شوند، راحتی و آسایش بیمار را نیز افزایش می­دهند. مانند آنچه که در خصوص سایر تخت­های معاینه گفته شد این موارد در تعیین قیمت تخت معاینه پوست، مو و زیبایی نیز موثر خواهند بود.

نتیجه گیری

تخت­های معاینه یکی از اصلی­ترین و اساسی­ترین تجهیزات پزشکی محسوب می­شود. این تخت­ها هم مورد نیاز بیمار هستند و هم مورد توجه پزشکان می­باشد. با توجه به اینکه این تخت ارتباط مستقیمی با سلامتی بیمار دارد، هنگام خرید و مشاهده قیمت تخت معاینه باید به ویژگی­های آن توجه کرد. این ویژگی­ها که قیمت تخت معاینه بر اساس آن ارزش­گذاری می­شود، متناسب با نیاز پزشک و نوع تخت متفاوت خواهد بود. به همین دلیل برای آنکه بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید، بهتر است به مراکز معتبر فروش تجهیزات پزشکی مراجعه کنید.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تخت پوست و زیبایی " و " تخت کاشت مو " نیز بازدید نمایید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین