صندلی خون گیری چیست؟ انواع آن کدام اند؟

صندلی خون گیری چیست و چه ویژگی­هایی دارد؟ چرا نیاز به خرید صندلی خون گیری است؟ قیمت صندلی خون گیری چگونه است؟ احتمالا برای همه ما هنگامی که برای انجام آزمایش خون بر روی یک صندلی خون گیری می­نشینیم، چنین سوالاتی پیش می­آید. خون گیری فرآیندی حساس و دقیق است که در عین حال ممکن است برای بیمار اندکی دردآور بوده و تا حدودی باعث دلهره­آور بیمار شود. بنابراین باید وسایلی وجود داشته باشد تا بتواند شرایط را برای این حساسیت و دقت مطلوب سازد و همچنین اندکی باعث کاهش دلهره بیمار شود. شما می­توانید با خرید صندلی خون گیری، این شرایط را هم برای متصدی و کارشناس آزمایشگاه فراهم کند و هم باعث احساس راحتی بیمار شود. اما با توجه به نیاز برای خرید صندلی خون گیری، این سوال مطرح می­شود که صندلی خون گیری مناسب باید چه ویژگی­هایی داشته باشد؟ اساسا چه نیازی به خرید صندلی خون گیری می­باشد؟ قیمت صندلی خون گیری که ما نیاز داریم چگونه است؟ ما در این مقاله می­خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. اگر به دنبال خرید صندلی خونگیری برقی هستید و می­خواهید از قیمت صندلی خون گیری اطلاعاتی بدست آورید، خواندن این مقاله برای شما مفید است.

اهمیت و ضرورت خرید صندلی خون گیری در چیست؟

صندلی خون گیری یکی از تجهیزات پزشکی مرتبط با آزمایشگاه­ها می­باشد. به طور کلی تجهیزات پزشکی که وسایل و تجهیزات مخصوص و ویژه­ای هستند که در حوزه­های مختلف پزشکی کاربرد­های فراوانی دارند. این روزها نیاز به خرید صندلی خون گیری به یک نیاز مهم و ضروری برای آزمایشگاه­ها، بیمارستان و حتی همه مراکز درمانی تبدیل شده است. این مسئله به گونه­ای است که بسیاری از امور و فعالیت­های مرتبط با آزمایشگاه­ها و مراکز درمانی بدون وجود صندلی خون گیری امکان پذیر نمی­باشد. صندلی خون گیری با امکانات ارگونومیک ویژه­ای که دارد باعث می­شود که بیمار با نشستن بر روی  صندلی خون گیری، احساس راحتی و آرامش کند. علاوه بر آن یک آزمایشگاه یا بیمارستان با خرید صندلی خون گیری باعث افزایش دقت و همچنین آرامش پزشک و کارشناسان امور آزمایشگاهی نیز می­شود. بنابراین با نگاهی به اهمیت خرید صندلی خون گیری نیاز به بررسی برای یک انتخاب ایدئال بسیار مهم­تر از قبل می­شود. پس اهمیت بررسی ویژگی­های مهمی که باید هنگام خرید صندلی خون گیری به آن­ها توجه کرد نیز افزایش می­یابد. همچنین با توجه به حساسیت موضوع باید مسائل موثر در تعیین قیمت صندلی خون گیری را نیز مورد بررسی قرار دهیم. این ویژگی­های تاثیرگذار بر قیمت صندلی خون گیری می­تواند نگاه ما برای یک انتخاب و خرید صندلی خون گیری مد نظر ما را بهبود ببخشد.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تخت دیالیز " و " تخت سه موتوره " نیز دیدن فرمایید.

صندلی خون گیری چیست و چه کاربردی دارد؟

آزمایش خون در حقیقت یک فرآیند مرتبط با علوم آزمایشگاهی است، که آزمایشات مورد نظر بر روی یک نمونه گرفته شده از رگ­ها انجام می‌شود. هنگام خون گیری باید دست بیمار کاملا بی­حرکت باشد و همچنین از ناحیه آرنج نیز خم نشده باشد. آزمایش خون اغلب برای تعیین وضعیت فیزیولوژیک و بیوشیمیایی، مانند بیماری، میزان مواد معدنی، اثر بخش بودن دارویی، و عملکرد اندام درونی بدن استفاده می‌شود. البته آزمایش خون همچنین در تشخیص و تعیین مصرف مواد مخدر برای تشخیص سوء مصرف مواد مخدر بکار می‌رود.

انواع صندلی خون گیری

هنگامی که به سراغ خرید صندلی خون گیری می­رویم، انواع مختلفی از صندلی خون گیری را مشاهده می­کنیم هر یک ویژگی­های خاص خود را دارند. این ویژگی­ها باعث تفاوت قیمت صندلی خون گیری در مدل­های مختلف می­شوند. اما به طور کلی ما دو نوع صندلی خون گیری داریم. نوع اول صندلی خون گیری مکانیکی یا ساده است و نوع دوم صندلی خون گیری برقی می­باشد. تقسیم­بندی صندلی برقی به دو نوع مکانیکی ساده و مدل برقی، باعث می­شود تا نگاه بهتری به ارزش و قیمت صندلی خون گیری داشته باشیم. برای اینکه در موقع خرید صندلی خون گیری اطلاعات جامعی از چگونگی تعیین قیمت صندلی خون گیری داشته باشیم، این تقسیم­بندی را بیشتر بررسی می­کنیم. ابتدا به معرفی صندلی خون گیری ساده یا مکانیکی می­پردازیم و سپس به مدل برقی این صندلی­ها اشاره می­کنیم.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " صندلی تزریق ژل و بوتاکس " و " تخت ژنیکولوژی " نیز دیدن فرمایید.

صندلی خون گیری مکانیکی یا ساده

یکی از انواع صندلی­ خون گیری، صندلی­های ساده و مکانیکی هستند. صندلی خون گیری ساده و مکانیکی، همانطور که از نامش پیداست یک صندلی مخصوص خون گیری می­باشد ولی با ساختاری ساده و مکانیکی. در صندلی خون گیری مکانیکی یا ساده تنظیم حالات مختلف صندلی به صورت دستی  و به وسیله یک دسته یا اهرم انجام می­شود. با خرید صندلی خون گیری مکانیکی این قابلیت برای پزشک فراهم می­شود تا به وسیله یک اهرم صندلی خون گیری را مناسب­ترین حالت قرار دهد. قابلیت تنظیم حالات صندلی خون گیری باعث می­شود که بیمار احساس راحتی بیشتری کند و پزشک نیز با دقت بهتری کار خود را انجام دهد. قیمت صندلی خون گیری ساده و مکانیکی به دلیل تکنولوژی معمولی آن، نسبت به مدل برقی صندلی خون گیری طبیعتا کمتر است. اما نوع مکانیکی این صندلی­ها با محدودیت­هایی مواجه است به همین دلیل تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به سراغ طراحی و تولید صندلی خون گیری برقی رفته­اند.

صندلی خون گیری برقی

همانطور که گفته شد یکی از دلایل اصلی خرید صندلی خونگیری برقی یا تخت نمونه گیری، ایجاد یک بستر مناسب برای ایجاد حس راحتی و آرامش در افراد است. در نتیجه به منظور آنکه بتوان رفاه و آسایش بیشتری را برای بیمار فراهم کرد، شرکت­های تجهیزات پزشکی صندلی خون گیری برقی را طراحی کرده­اند. صندلی خون گیری برقی، به وسیله یک ریموت الکتریکی و با استفاده از موتورهای قدرمندی که در آن قرار داده شده است، تغییر حالت می­دهد. شما با خرید صندلی خون گیری برقی می­توانید تا حد زیادی باعث راحت­تر شدن کار بیمار و پزشک شوید. اصولا قیمت صندلی خون گیری از نوع برقی به همین امکانات، بستگی دارد. برای اینکه از این ویژگی­ها و قیمت صندلی خون گیری اطلاعات کافی بدست آورید، ادامه این مقاله را دنبال کنید.

اهمیت خرید صندلی خون گیری برقی

صندلی خون گیری برقی، صندلی مخصوص و ویژه­ای است که به کمک آن پزشکان و پرستاران امور مربوط به آزمایشگاه را به راحتی انجام دهند. نیاز به خرید صندلی­ برقی خون گیری به این دلیل است که علاوه بر سهولت کار کارشناس آزمایشگاه، راحتی بیمار را نیز در نظر دارد. صندلی برقی خون گیری با یک طراحی ارگونومیک شرایط را هم برای بیمار و هم برای پزشک و کادر درمان ساده و آسان­تر می­کند. آنچه که باعث می­شود تا خرید صندلی خون گیری برقی در اولویت لیست خرید یک آزمایشگاه یا کلینیک قرار بگیرد، همین طراحی خاص آن است. این طراحی خاص، نقش کلیدی در مقدار و میزان قیمت صندلی خون گیری خواهد داشت. از ویژگی­های صندلی برقی خون گیری می­توان به قابلیت تنظیم ارتفاع، زوایا، حالت عقب و جلو اشاره کرد که به وسیله موتورهایی الکتریکی انجام می­شود. این موتورها الکتریکی که نقش موثری در تعیین قیمت صندلی خون گیری دارند، وظیفه تنظیم حالت­های صندلی خون گیری برقی را بر عهده دارند. تنظیم حالات صندلی خون گیری به پزشک یک بیمارستان یا کارشناس آزمایشگاه اجازه می­دهد تا از بیمار در حالت­های مختلف نشسته یا درازکش نمونه­گیری کند. به همین دلیل خرید صندلی خون گیری آن هم از نوع برقی و الکتریکی موضوعی مورد توجه برای مراکز درمانی و آزمایشگاه­های است. همین اهمیت باعث می­شود که انواع گوناگونی از صندلی خون گیری از نوع برقی و الکتریکی با ویژگی­های مختلف و گوناگونی طراحی و تولید شوند. این تنوع در طراحی و ساخت سبب شده که موضوعات مختلفی در قیمت صندلی خون گیری برقی تاثیرگذار باشند. برای اینکه نگاه بهتری هنگام خرید صندلی خون گیری داشته باشیم، بهتر است انواع مختلف این صندلی­ها را بشناسیم. در ادامه عوامل تاثیرگذار در قیمت صندلی خون گیری را نیز مد نظر قرار داده و آن­ها بررسی می­کنیم.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " تخت کاشت مو " و " چراغ پزشکی " نیز دیدن فرمایید.

نیاز به خرید صندلی خون گیری

همانطور که اشاره شد نیاز به خرید صندلی خون گیری یک نیاز مهم و ضروری برای آزمایشگاه­ها، بیمارستان­ها، کلینیک­ها و مراکز پزشکی به حساب می­آید. آزمایشگاه­های مختلف به منظور انجام امور تخصصی خود با خرید صندلی خون گیری برقی طیف وسیعی از مطالعات مرتبط با علوم آزمایشگاهی را انجام می­دهند. صندلی خون گیری برقی همان‌طور که از نامش پیداست مختص کار کارشناسان آزمایشگاه­ها است و به‌ نوعی از مهم‌ترین ابزار کار آن‌ها به شمار می‌آید. در طراحی صندلی خون گیری برقی موتورهای الکتریکی قرار داده شده است که بتوانند صندلی را در حالات و زوایای مختلف مورد نیاز قرار دهد. صندلی خون گیری به وسیله پدالی که در زیر صندلی قرار دارد، صندلی را خم و راست و خون گیری را برای افراد راحت‌تر می‌کند. وجود امکاناتی از این دست تمایل به خرید صندلی خون گیری برقی را بیش از پیش می­کند. اکنون که اهمیت و نیاز خرید صندلی خون گیری برقی را متوجه شدیم، زمان آن رسیده تا ویژگی­های یک صندلی برقی ایدئال را بررسی کنیم. این ویژگی­ها همچنین در قیمت صندلی برقی خون گیری مد نظر ما تاثیر خواهند داشت.

خرید صندلی برقی پزشکی ایده آل و مناسب

هنگام خرید صندلی خون گیری همیشه این سوال مطرح می­شود که این وسیله باید چه ویژگی­های موثری داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز­ ما باشد. هنگامی که به لیست قیمت صندلی خون گیری نگاه می­کنیم باید به دنبال این ویژگی­های موثر باشیم. یک صندلی برقی ایدئال دارای موتورهای قدرتمندی است که می­تواند بیمار را در حالت­های مختلفی برای خون گیری آماده کند. قیمت صندلی خون گیری برقی بستگی زیادی به نوع، تعداد و کیفیت موتور­های به کار رفته در صندلی دارد. این موتورها باید قدرتی مناسب و مطلوب داشته باشند. البته آنچه که قیمت صندلی خون گیری برقی را مقرون به صرفه می­کند تضمین ایمنی بیمار است. پس هنگام که به دنبال خرید صندلی خون گیری رفته و یا به سراغ مشاهده قیمت صندلی خون گیری می­روید، به مسائل ایمنی آن توجه کنید. بنابراین موتورهای برقی و الکتریکی بکار رفته در صندلی­ها باید با ولتاژ پایین طراحی شوند تا ایمنی بیمار را تضمین کنند. اغلب صندلی برقی پزشکی از دو موتور و سه شکن تشکیل شده است. این مسئله را هنگامی که به سراغ خرید یا مشاهده لیست قیمت صندلی خون گیری ایدئال بروید کاملا مشاهده خواهید کرد. اکنون که با ویژگی­های مورد نیاز برای خرید صندلی خون گیری ایدئال آشنا شدید، زمان آن رسیده تا به تعیین قیمت صندلی خون گیری بپردازیم.

 

پیشنهاد می‌کنیم از صفحات " صندلی برقی زیبایی " و " تخت زیبایی " نیز دیدن فرمایید.

 

موارد تاثیرگذار بر قیمت صندلی خون گیری برقی

در تعیین قیمت صندلی خون گیری برقی باید به دو مسئله توجه کرد. یکی مشخصات فنی است که در قیمت صندلی خون گیری تاثیر می­گذارد و دیگری مشخصات ظاهری است که قیمت صندلی خون گیری را تعیین می­کند. به عبارتی آنچه که در خرید صندلی برقی باعث بالا یا پایین شدن قیمت صندلی خون گیری می­شود این دو عنصر فنی و ظاهری می­باشند. تعداد موتور­های استفاده در طراحی صندلی برقی خونگیری، تکنولوژی ساخت و کشور تولید کننده آن از جمله مسائل مهم در قیمت صندلی خون گیری می­باشند. باید توجه کرد که محدوده ولتاژ این موتورها نیز از موارد اثرگذار در قیمت صندلی خون گیری است. از دیگر مسائل موثر بر قیمت صندلی خون گیری برقی، مسائل ظاهری از قبیل کیفیت و جنس مواد سازنده صندلی می­باشد. صندلی خون گیری باید نرم و از جنس مناسبی ساخته شده باشد تا طول عمر مطلوبی داشته باشد.

نتیجه گیری

صندلی­ خون گیری امروزه به یکی از مهم­ترین تجهیزات پزشکی موجود در آزمایشگاه­ها تبدیل شده­اند. ویژگی­های منحصر به فرد آن­ها باعث ایجاد حس راحتی و آسایش در پزشک و بیمار می­شود. اما باید به این نکته توجه داشت که صندلی خون گیری نقش مهمی در تضمین سلامتی بیماران دارند. بنابراین هنگام خرید صندلی خون گیری باید به نکات مختلفی توجه کرد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به اهمیت موضوع، بهتر است این تجهیزات پزشکی را از مراکز معتبری خریداری کنید.

آراصنعت، نخستین تولید کننده تخت زیبایی در کشور، در خدمت شما است. شما می‌توانید با شماره تماس 09121487684 تماس بگیرید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین