تغذیه بعد از کاشت مو | بعد از کاشت مو چه بخوریم و چه نخوریم؟

همانند تمام درمان های موثر بر سلامت انسان، ارزیابی کاشت مو تنها از طریق فرآیند عمل اشتباه بزرگی است و وجود نکات خاصی که باید قبل و بعد از عمل در نظر گرفته شود تا حداکثر بازدهی از درمان حاصل شود باید پذیرفته شود. با در نظر گرفتن این نکات باید برنامه درمانی در نظر گرفته شود. یکی از نکاتی که در برنامه درمانی بعد از کاشت مو باید مورد توجه قرار گیرد ، تغذیه بعد از کاشت مو است.

 تغذیه بعد از کاشت مو چگونه باید باشد؟

اینکه فاکتور تغذیه ای که تاثیر مستقیم بر روند بهبودی بعد از عمل کاشت مو دارد از همه جنبه ها قابل بررسی است، تغذیه بعد از کاشت مو چگونه باید باشد؟ کاشت مو باید به طور کلی با فرآیند قبل و بعد از عمل ارزیابی شود و روابط بین همه عواملی که در موفقیت عمل تاثیر دارند باید در نظر گرفته شود. در نتیجه، مواد مغذی، ویتامین ها یا مواد معدنی که به رشد مو پس از کاشت مو کمک می کنند، و همچنین سیگار، الکل و غیره، که تأثیر نامطلوبی بر روند بهبودی خواهد داشت. تأثیر عوامل مختلف نیز باید بررسی شود. وقتی از این زاویه نگاه کنیم که ویتامین‌ها و مواد معدنی که بر رشد مو تأثیر مثبت می‌گذارند پس لازم است برای وعده‌های غذایی حاوی مواد مغذی حاوی این ویتامین‌ها و مواد معدنی برنامه‌ریزی شود.استفاده از ویتامین E بعد از کاشت مو به روند بهبودی کمک می کند.

 ویتامین های مفید برای مو؛ اگرچه ویتامین های A، E، C، D و B ذکر شده است، اما توجه به این نکته ضروری است که تأثیر هر گروه ویتامین بر روی مو متفاوت است. ویتامین های B گروه ویتامین هایی هستند که تاثیر بسزایی در سلامت و رشد مو دارند. در میان ویتامین های گروه B، به ویژه B12 و B7 که به نام بیوتین نیز شناخته می شود، اثرات قابل توجهی بر سلامت مو دارند. ویتامین B7 که به عنوان ویتامین H نیز شناخته می‌شود، تقریباً در همه غذاها یافت می‌شود، اما عمدتاً در زرده تخم‌مرغ، بادام، بادام ‌زمینی و سویا یافت می‌شود و می‌تواند توسط باکتری‌های روده کوچک و همچنین از طریق غذا وارد بدن شود. یک نکته در مورد ویتامین B7 این است که این ویتامین نه تنها برای سلامت مو بلکه برای سلامت پوست نیز موثر است. با توجه به اثرات ویتامین B7 بر سلامت مو؛ می توان گفت که مواد مغذی مانند زرده تخم مرغ حاوی B7 در ساختار خود اولین گروه های غذایی را تشکیل می دهند که پس از کاشت مو باید مورد توجه قرار گیرند .

 تغذیه بعد از کاشت مو چگونه باید باشد؟

 

ویتامین B12 که تراکم بسیار کمی در سبزیجات دارد و عمدتاً باید از غذاهای حیوانی تهیه شود، با تحریک تولید هموگلوبین، که اکسیژن رسانی می کند و ساختار پروتئینی پیچیده ای دارد، به رشد و روند بهبود مو کمک می کند. با توجه به اینکه ویتامین B12 در غذاهای پروتئینی مانند گوشت، ماهی، شیر وجود دارد. چه ویتامینی برای مو مفید است؟ لازم است در مورد تأثیر پروتئین ها بر روی مو صحبت شود. کراتین یک ماده مبتنی بر پروتئین است که نقطه اساسی در ساختار مو، پوست و ناخن ها را تشکیل می دهد، و از این رو یک گروه مواد مغذی است که تأثیر مستقیمی بر سلامت و رشد مو دارد. در حقیقت کمبود پروتئین ها که مهمترین گروه مغذی مورد نیاز برای ترمیم بافت هستند در بدن احساس می شود. با نگاهی به همه اینها؛ به وضوح مشاهده می شود که گوشت، لبنیات یا غذاهای حیوانی شبیه ماهی که در عمل پس از کاشت مو مصرف می شوند، از نظر B12 و پروتئین به کوتاه شدن روند بهبودی کمک می کنند.

 ویتامین D که یکی از گروه های ویتامینی است که در مرحله بعد از کاشت مو باید مورد توجه قرار گیرد، به دلیل تاثیری که بر ریزش مو دارد، در تماس نور خورشید با پوست فعال می شود و در غذاهای حیوانی مانند ماهی، تخم مرغ و روغن ماهی یافت می شود. بنابراین، وقتی به گروه‌های ویتامین‌های مورد بررسی تا این مرحله نگاه می‌کنیم، لازم به ذکر است که غذاهای حیوانی برای تغذیه پس از کاشت مو توصیه می‌شوند و وعده‌های غذایی برنامه‌ریزی شده با غذاهای غنی از پروتئین می‌توانند در مقیاس وسیع به روند بهبودی کمک کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه و کاشت مو بعد از کاشت مو.

نکات تغذیه ای بعد از کاشت مو

پس از ارزیابی ویتامین های کمک کننده به فرآیند پس از کاشت مو، ذکر نکات مهم در مورد روند تغذیه بعد از عمل و توصیه های متخصص ضروری است. می توان این فرآیند را از نظر گروه های غذایی و جریان کلی که از جمله غذاهای تقویت کننده مو نیز محسوب می شوند، توضیح داد.

 تغذیه منظم با وعده های غذایی صحیح

 نکته اصلی فرآیند تغذیه، تعیین برنامه تغذیه مناسب و رعایت منظم آن پس از عمل در اکثر مواقع است. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد؛ تعیین برنامه تغذیه مناسب به تنهایی کافی نیست، و اگر غذاهای مشخص شده به طور منظم مصرف نشوند، تنها اقدامات کوچکی در روند بهبودی ایجاد می شود. علاوه بر گروه های غذایی که در پاراگراف های قبل ذکر شد، در اینجا باید به طور خلاصه به مصرف مایعات اشاره کرد. همانطور که مشخص است تعریق بعد از کاشت مویک پارامتر بسیار مهم است و برای موفقیت درمان یعنی سلامت فولیکول های مو یک نقطه حیاتی است. برای حفظ میزان تعریق بعد از عمل باید به مصرف مایعات توجه کرد و به گونه ای رفتار کرد که زیاده روی نشود.

 فواصل و میزان غذا

 برای داشتن ریکاوری راحت پس از عمل باید از خوردن وعده های غذایی سنگین پرهیز کرد و در مصرف وعده های غذایی سبک اما مغذی دقت کرد. حفظ این درک، به ویژه در دوره دو روزه پس از یک صبحانه یا ناهار سبک قبل از عمل، به جلوگیری از بحرانی ترین دوره کاشت مو کمک می کند. وعده ای که باید به تراکم وعده غذایی اضافه شود، بدون شک وعده های غذایی میانی است.  B7 که در پاراگراف های قبلی به طور گسترده بیان شده است، در مواد مغذی بسیاری پیدا می شود، به خصوص آجیل های سبک مانند بادام ، شما علاوه بر انتخاب میوه در میان وعده ها، به انتخاب آجیل نیز نیاز دارید.

 اجتناب از مواد مغذی که در روند درمان اختلال ایجاد می کنند

 گروه های غذایی که مهمترین تاثیر منفی را در روند بهبودی پس از کاشت مو ایجاد می کنند. غذاهای اسیدی و تند هستند، الکل و سیگار در این زمینه نیز مورد توجه قرار می گیرند. اگرچه غذاهای اسیدی و تند به طور مستقیم بر سلامت فولیکول های مو تأثیر منفی نمی گذارند و بر سیستم گوارشی تأثیر منفی می گذارند، اما از ایجاد محیط استراحتی که بیمار در طول روند بهبودی به دنبال آن است، جلوگیری می کند. نکته ای در مورد مصرف الکل و سیگار؛لزوم پرهیز از مصرف الکل و سیگار به مدت حداقل 15 روز در مراحل بعد از عمل به دلیل استفاده از ابزارها مطرح شده است و نظر متخصصان این است که این دو باید در تمام مراحل حذف شود.

اگرچه اصولاً نکات مهم مربوط به فرآیند تغذیه پس از کاشت مو به سه مرحله دسته‌بندی می‌شوند، اما باید تأکید کرد که عوامل زیادی در دوره پس از عمل باید مورد توجه قرار گیرند و هر یک از این عوامل مانند یک سیستم پیچیده با هم تعامل دارند. بنابراین، تغذیه پس از کاشت مو چگونه باید باشد؟ علاوه بر این، مناسب است که نه تنها تاثیر مصرف الکل و سیگار، بلکه سایر عوامل مهم دیگر مانند شستشوی مو پس از کاشت مو ، برداشتن باند پس از جراحی نیز در نظر گرفته شود.

آراصنعت تولید کننده تخت های پزشکی جهت آسایش بیماران اقدام به طراحی و تولید تخت کاشت مو با کیفیت بالا کرده است . جهت مشاهده تخت مورد استفاده در عمل کاشت مو ، بر روی تخت کاشت مو کلیک کنید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین