کویتیشن چیست و چگونه انجام می شود ؟

با توجه به افزایش میل به استفاده از روش­های زیبایی-غیرتهاجمی برای رسیدن به فرم بدنی ایده آل در جوامع امروزی ما در تیم آراصنعت تصمیم به جمع آوری اطلاعات در مورد یکی از جدیدترین متد لاغری موضعی و فرمدهی بدن به نام کویتیشن گرفتیم.

کویتیشن چیست و چگونه انجام می شود؟

کویتیشن چیست و چگونه انجام می شود ؟

کویتیشن اولتراسونیک یا کویتیشن اولتراسوند، یک روش لاغری موضعی غیرتهاجمی است که برای از بین بردن رسوبات چربی، حذف آنها، فرمدهی و لاغری موضعی در بدن استفاده می­شود. این درمان ادعا می­کند که به عنوان یک جایگزین موثر و غیر تهاجمی بجای  لیپوساکشن عمل می کند.

میزان ریسک کویتیشن
 

کویتیشن روش جدیدی است و به همین علت منابع و اطلاعات زیادی در این زمینه وجود ندارد؛ اما با توجه به مقالات منتشر شده و مشاهدات بالینی ریسک بسیار کمی در این روش وجود دارد، عوارض کوتاه مدت آن شامل کبودی و یا احساس کوفتگی عضلانی درحد چند ساعت است و در تعداد بسیار کمی از افراد پس از بهبودی، پوست دچار شلی یا گودی و موج می­شود.

 

*** درمورد تخت معاینه و تخت فیشیال بیشتر بدانید. ****

 

میزان راحتی کویتیشن
 

با توجه به تبلیغات صورت گرفته در مورد روش لاغری کویتیشن و بازخورد بیماران با توجه به اینکه دوران نقاهت بسیار کوتاه و در حد چند ساعت است این روش دارای عوارض جانبی خیلی کم و نادر است.

 

هزینه کویتیشن
 

کویتیشن اولتراسونیک به طور کلی هزینه بسیار کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی دارد . هزینه ها بسته به منطقه ای که تحت درمان هستید و اینکه آیا به جلسات درمانی مکرر نیاز دارید متفاوت است.

 

اثربخشی کویتیشن
 

اثربخشی این روش درمانی متفاوت است و برای درک صحیح نحوه عملکرد آن، آزمایشات بالینی بیشتری لازم است. با توجه به این مقاله منتشر شده­ در وبسایت پابمد به عنوان مرجع اصلی مقالات علم پزشکی می توان نتیجه گرفت که کویتیشن اولتراسونیک به عنوان یک گزینه اصلی و کم تهاجمی دارای مزیت های بیشتری نسبت به جراحی لیپوساکشن است.

اثرات کویتیشنتصویر قبل و بعد از انجام کویتیشن

 

درمان کویتیشن چیست ؟

کویتیشن  اولتراسونیک یا همان فراصوتی، لیپولیز اولتراسونیک نیز نامیده می­شود، یک روش درمانی فرمدهی و لاغری موضعی بدن است که برای از بین بردن رسوبات چربی در زیر پوست استفاده می­شود. این روش با نام های تجاری دیگری مانند لیپونیکس یا اولتراشایپ نیز شناخته می­شود.کویتیشن جایگزین ایمنی برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است. در این روش درمانی از امواج رادیویی فراصوت برای از بین بردن سلولهای چربی استفاده می شود، و سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن و دفع می شود. کویتیشن اولتراسونیک با سایر روش­های مشابه مانند لیپوساکشن متفاوت است، زیرا به هیچ برش جراحی احتیاج ندارد و این به این معنی است که بهبودی سریعتر و راحت­تر است. این همچنین بدان معنی است که نتایج ممکن است کمتر قابل توجه باشد.

 

*** درمورد تخت ژنیکو بیشتر بدانید. ***

 

کاندیداهای ایده آل برای کویتیشن اولتراسونیک:

1.مشکل سلامتی ندارد و در صورت وجود مشکلات جسمی بهتر است با پزشک مشورت شود.

2.سیگار نمی کشد.

3.انتظارات واقع بینانه ای دارد.

4.در حال حاضر بیشتر از 7 الی 8 کیلو اضافه وزن ندارد.

 کویتیشن به منظور هدف قرار دادن مناطق موضعی چربی و کمک به بدن شما است. و یک روش درمانی برای افرادی نیست که سعی در کاهش وزن دارند.  در مورد چگونگی عملکرد کویتیشن هنوز نظر پزشکی قطعی صادر نشده است. شواهد امیدوار کننده ای وجود دارد که نشان می دهد این یک درمان موثر فرمدهی  بدن است.

 

پیشنهاد می­کنیم  اگر این روش درمانی را برای خود در نظر می گیرید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را در مورد هزینه ها، عوارض جانبی، روش، زمان بهبودی و سایر موارد کسب کنید.

 

هزینه کویتیشن اولتراسونیک چقدر است؟

کویتیشن اولتراسونیک یک روش زیبایی انتخابی در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که بیمه فرمدهی و لاغری موضعی بدن را پوشش نمی دهد.  هزینه متوسط ​​می تواند بسیار متفاوت باشد و به موارد زیر بستگی دارد:

 ازکدام دستگاه برای درمان استفاده می شود؟ سطح تجربه ارائه دهنده این خدمت به شما چقدر است؟ چند جلسه جهت درمان نیاز دارید؟

همچنین هزینه های اضافی دیگری برای این روش درمان علاوه بر هزینه اولیه وجود ندارد.  با توجه به اینکه در روش کویتیشن زمان بهبودی بسیار سریع است تا حدود زیادی مورد توجه قرار گرفته است. این روش درمانی به عنوان "روش استراحت ناهار" تبلیغ می شود، به این معنی که جلسه درمان شما معمولاً در کمتر از یک ساعت انجام می شود. بعد از آن می توانید بلافاصله رانندگی کنید و حتی پس از اتمام کار می توانید مستقیماً به محل کار خود برگردید.

 

*** درمورد صندلی تزریقات زیبایی بیشتر بدانید. ***

 

 کویتیشن اولتراسونیک چگونه کار می کند؟

 کویتیشن اولتراسونیک برای از بین بردن سلول های چربی به فناوری سونوگرافی متکی است.  امواج فراصوت با موج کوتاه به عمق لایه های پوست فرستاده شده و باعث ایجاد لرزش می شوند، سپس سلول های چربی از یکدیگر جدا شده و از لایه های پوستی جدا می­شوند.  پس از چند روز، سلولهای چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و  از بدن دفع می شوند.  تشخیص اینکه این روش درمانی چقدر موثر است آسان نیست، اما تحقیقات اخیر بسیار امیدوار کننده است.

در  یک مطالعه کوچک در سال 2019 ولی معتبر، اثر کویتیشن اولتراسونیک را برای 50 زن که دارای اضافه وزن پزشکی بودند، آزمایش کردند. 25 نفر  از زنان رژیم کم کالری را دنبال کردند و25 نفر دیگر رژیم کم کالری را همراه با کویتیشن اولتراسونیک دنبال کردند. پس از 5 هفته، زنانی که از روش کویتیشن اولتراسونیک در کنار رژیم کم کالری استفاده کردند کاهش توده چربی بدن را نشان دادند. جالب اینجاست که آنها بیش از گروه دیگر وزن کم نکردند ولی آنها به راحتی چربی بدن خود را از دست دادند.  در یکی دیگر از مطالعات کوچک ولی معتبر که در اوایل سال 2007 انجام شده است، به روش بررسی بالینی 30 نفر را دنبال کردندکه همه از روش کویتیشن اولتراسونیک استفاده کردند. شرکت کنندگان پس از سه بار درمان، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه، اندازه ناحیه چربی بدن تحت درمان یک تا سه سانتی متر کاهش یافت.  این مطالعه همچنین نشان داد که شرکت کنندگان در این مطالعه وزن کم نکردند، آنها فقط چربی از دست دادند.

 

*** درمورد صندلی خونگیری برقی بیشتر بدانید. ***

 

مناطق هدف گذاری شده برای ایجاد کویتیشن  اولتراسونیک

کویتیشن  اولتراسونیک اغلب برای ناحیه های زیر استفاده می­شود:

  • شکم
  • باسن
  • صورت
  • گردن
  • بازوها
  • نواحی ران

برخی از مطالعات معتبر نشان می دهد که این روش درمانی در کاهش چربی در قسمت پشت و قفسه سینه نیز، بسیار موثر است.

 

عوارض جانبی کویتیشن اولتراسونیک

کویتیشن اولتراسونیک برای اکثر افراد یک درمان کم خطر محسوب می شود.  عوارض جانبی شایع عبارتند از:  سرخی، کبودی، سردرد و در برخی موارد، پوست پس از تجزیه چربی  ممکن است برجستگی ها و فرورفتگی های روی پوست شما پس از درمان ایجاد شود.  اما غالبا این بی نظمی های پوستی با درمان های بعدی رفع می شود.

 

*** درمورد تخت کاشت مو بیشتر بدانید. ***

 

بعد از کویتیشن اولتراسونیک چه چیزی انتظار می رود؟

 پس از کویتیشن اولتراسونیک، باید بتوانید بایستید و خود را به خانه برسانید.  درد و کبودی معمولاً کم است.  به شما آموزش داده می شود تا جایی که ممکن است بدن را هیدراته کنید تا به بدن کمک کند سلولهای چربی را از طریق سیستم لنفاوی شما دفع کند.  اما انتظار نداشته باشید که بلافاصله نتایج را ببینید.  بلافاصله بعد از انجام کویتیشن ، بدن شما ممکن است پف کرده یا متورم شود. کمی طول می کشد بدن شما سلولهای چربی جدا شده را از بین ببرد و حل کند.  همچنین برای دیدن نتایج قابل مشاهده ممکن است به جلسات مکرر نیاز داشته باشید.  اکثر نامزدهای این روش درمانی نتیجه نهایی خود را طی 6 تا 12 هفته مشاهده می کنند.  

به طور متوسط ، برای نتایج قابل مشاهده به حداقل 3 جلسه مراجعه نیاز دارید.  نتایج این درمان دائمی است، به شرطی که رژیم غذایی و ورزش مناسبی داشته باشید. اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است به مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند بازگردند.

پیشنهاد می کنیم مقاله ی " تاثیر هورمون ها بر پوست " را هم مطالعه کنید.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین