ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

طراحی سالن زیبایی زنانه و تخصص آرایشگران

به جرأت می توان گفت طراحی سالن زیبایی زنانه در کنار مهارت متخصصین زیبایی دو پایه ی بسیار مهم و اساسی کلیه ی سالن های زیبایی به شمار می آیند و در واقع می توان گفت که به هیچ عنوان قابل تفکیک از یکدیگر نمی باشند. نمی شود یک نفر متخصص زیبایی حرفه ای باشد، توانایی انجام کارهای خلاقانه و بسیار با کیفیت زیبایی را داشته باشد ولی سالن آرایش او هیچ طراحی خاص، زیبا و دلنشینی نداشته باشد. برای درک بهتر این موضوع تنها کافی است یک سالن زیبایی تصور شود که بدون داشتن یک طراحی مناسب، با یک چیدمان نامنظم و حتی گاهی شلوغ و آزار دهنده، آرایشگرانی مشغول انجام کارهای متنوع زیبایی در آن می باشند، به طور قطع هر فردی که وارد این آرایشگاه می شود، نه تنها مهارت آرایشگرها را نخواهد دید، بلکه هیچ حس خوشایندی نیز از فضا و افرادی که در این فضا مشغول به کار هستند، نخواهد داشت و طبعا این حس ناخوشایند به نفع هیچ سالن زیبایی نخواهد بود.

طراحی سالن زیبایی زنانه و مدل های اینترنتی

یکی از راه هایی که می توان انواع طراحی سالن زیبایی زنانه را مشاهده کرد و از آن ها ایده گرفت، جستجو در بستر اینترنت می باشد. عکس های فراوانی از سالن های زیبایی مختلف با طراحی های گوناگون در اینترنت وجود دارد که با دقت در آن ها می توان درباره ی استفاده از طرح ها و رنگ بندی های مختلف به ایده های بسیار خوبی دست پیدا کرد. اما به منظور به دست آوردن اطلاعات لازم در رابطه با اصول مهم و اساسی برای رسیدن به یک طراحی سالن زیبایی زنانه مناسب با فضا و وسعت آرایشگاه های مختلف، و در واقع برای یادگیری الفبای طراحی سالن های زیبایی توجه به نکاتی که در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد، به طور قطع بسیار مفید خواهند بود.

مواردی که برای طراحی سالن زیبایی زنانه باید در نظر گرفته شود

آنچه که برای طراحی سالن زیبایی زنانه باید در نظر گرفته شود تا در نهایت یک طراحی چشم نواز را نتیجه داده، در جذب مشتریان جدید و نگهداشتن مشتریان سابق اثری فوق العاده داشته باشد، تمامی مواردی که به یک سالن زیبایی مربوط می شود را در برمی گیرد؛ مواردی مانند:

نقش فضای سالن زیبایی در طراحی سالن زیبایی زنانه

فضای سالن از بدو ورود مشتریان تا حتی پشت پنجره های آن را نیز شامل می شود که تمامی قسمت ها اعم از دیوارها، کف سالن زیبایی، پنجره ها و ... باید پاکیزه، بدون آسیب دیدگی و دارای رنگ آمیزی دلنشین باشند.

ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

نقش صندلی ها در طراحی سالن زیبایی زنانه

کلیه ی صندلی های آرایشگاه چه مبلمان به کار رفته در قسمت سالن انتظار و چه صندلی هایی که برای انجام کارهای زیبایی بر روی مشتریان، مورد استفاده قرار می گیرند، در طراحی سالن زیبایی زنانه نقش مؤثری دارند، تمامی آن ها باید علاوه بر سالم و زیبا بودن، از لحاظ طراحی و رنگبندی نیز با فضای آرایشگاه هماهنگی داشته باشند.

ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

لوازم کار و تجهیزات آرایشگاهی

استفاده از وسایل مدرن و بسیار کاربردی مثل صندلی برقی زیبایی، تخت برقی پوست و زیبایی و وسایلی از این قبیل از تولیدات شرکت آرا صنعت علاوه بر این که به دلیل طراحی زیبا و مدرن خود فضای آرایشگاه را زیباتر و مدرن تر جلوه می دهند، به مشتری ها نیز این اطمینان را می دهد که کارکنان این سالن زیبایی نه تنها با روش های به روز دنیا بیگانه نیستند بلکه به راحتی و آرامش مشتریان نیز اهمیت می دهند.

جهت مشاهده لیست قیمت خرید تخت برقی پوست و زیبایی کلیک کنید

نقش کمدها و قفسه ها در طراحی سالن زیبایی زنانه

کمدها و قفسه های آرایشگاه علاوه بر این که باید گنجایش قرار گرفتن کلیه ی لوازم کار موجود در سالن زیبایی را داشته باشند تا فضای آرایشگاه نامرتب، شلوغ و به هم ریخته نشود، رنگ آمیزی، شکل ظاهری، داشتن درهای محکم، سالم و پاکیزه بودن نیز باید همواره در شرایطی مناسب و کاملا هماهنگ با فضای کلی آرایشگاه باشند.

ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

طراحی سالن زیبایی زنانه و تجهیزات شستشو

تجهیزات شستشو یکی از انواع ابزارهای کار بسیار مهم آرایشگرها می باشد که استفاده از انواع زیبا و مدرن آن قطعا در کیفیت بخشیدن به طراحی سالن زیبایی زنانه بسیار مؤثر خواهد بود؛ چراکه انواع پیشرفته و استاندارد آن علاوه بر برخورداری از زیبایی بیش تر، فضای سالن نیز در زمان مورد استفاده قرار گرفتن آن خیس و نامرتب نخواهد شد.

طراحی سالن زیبایی زنانه و راحتی مشتریان

طراحی سالن زیبایی زنانه باید به گونه ای باشد که کلیه ی مشتریان، چه آن هایی که منتظر رسیدن نوبت شان هستند و چه افرادی که کارهای درخواستی شان در حال انجام شدن می باشد، احساس راحتی کنند. برای رسیدن به این هدف باید در طراحی سالن زیبایی زنانه موارد زیر رعایت شوند:

  • مکانی که برای نشستن مشتریان در حال انتظار در نظر گرفته شده است، در محل عبور و مرور کارکنان نباشد تا رفت و آمد پی در پی آن ها مشتریان را معذب و کلافه نکند.
  • مشتریان در حال انتظار در معرض پاشیده شدن و یا ریختن موادی که برای کارهای زیبایی استفاده می شوند، نظیر حالت دهنده های مو، رنگ مو و غیره نباشند.
  • مشتریانی که آرایشگرها در حال انجام کارهای زیبایی بر روی آن ها هستند، در مسیر عبور و مرور مشتریان دیگر و یا کارکنان سالن زیبایی نباشند. رعایت نکردن این مورد نه تنها حس آرامش مشتری را از بین می برد بلکه خطرناک نیز می باشد و امکان بروز حادثه وجود خواهد داشت؛ چراکه تنها کافی است با یک تکان ناگهانی دست آرایشگر، وسیله ای که در دست دارد آسیبی به مشتری وارد بیاورد.
  • مکانی مناسب و مجزا برای قرار دادن وسایل مشتریان و کارکنان وجود داشته باشد تا علاوه بر این که به دلیل قرار گرفتن وسایل مختلف آن ها در گوشه گوشه ی آرایشگاه به آراستگی و ظاهر سالن خدشه ای وارد نشود، مشتریان و کارکنان نیز به دلی قرار گرفتن وسایل خود در یک مکان تمیز و مجزا احساس رضایت داشته باشند.

ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

طراحی سالن زیبایی زنانه و استفاده ی مناسب از فضا

در طراحی سالن زیبایی زنانه باید از نقطه نقطه ی فضای موجود در سالن زیبایی بدون توجه به کوچک بودن و یا بزرگی آن بهترین استفاده را نمود و انجام این کار به هیچ وجه کار خیلی سختی نیست، برای انجام این کار تنها کافی است در هر قسمت از آرایشگاه وسیله ای را که برای کارهای زیبایی در آن قسمت در نظر گرفته شده ، قرار داده شود تا کارکنان به راحتی به وسایل مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و مجبور به رفت و آمد بیهوده در آرایشگاه نباشند.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین