نکات بسیار مهم درخصوص ریزش مو

ریزش مو

بافت موی شما کلید شناسایی سلامت فولیکن مو است با استفاده از دو یا چند آینه می توانید موهای پشت و مرکز سر را امتحان کنید . به طور طبیعی یک بر آمدگی روی سر افراد وجود دارد که به آن ورم اکسیپیتال می گویند، این محل جایی است که باید تغییرات زمینه مو را بررسی نمایید. در این ناحیه مو نباید هیچ تغییری از خود نشان دهد.چنانچه کیفیت موی بقیه نشاط سر (از نظر درخشندگی یا ضخامت )با این ناحیه همخوانی نداشت، با یک متخصص مشورت نمایید. موها بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارند.

بنابراین اگر چیز نا خوشایندی رخ دهد، شما تا شش ماه بعد هیچ اثری از آن مشاهده نخواهید کرد. یکی از راههای بررسی مو مشاهده ریشه موی ریخته شده می باشد. اگر اطراف ریشه مو به شکل دایره حبابی شکل باشد نشان دهنده این است که مو رشدخود را کرده و ریزش آن طبیعی است. به طور طبیعی هر انسانی بین 100 تا150 هزار تار مو روی سرش دارد که روزانه ریزش بین 30 تا50 عدد تار مو مشکلی ایجاد نمیکند. اما اگر بین 100 تا150 تار مو در  روز از دست دهید، باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

ریزش مو به مقدار طبیعی در هر کسی ممکن است اتفاق افتد اما گاهی ریزش دایم و بیش از اندازه مو می تواند از علایم بیماری های گوناگون باشد بنابراین بهتر است به این امر دقت کرده و از آن به راحتی نگذرید.

 ریزش مو، چنانچه منجر به این شود تا به فکر کاشت مو بیفتید یا پزشک و متخصص کاشت مو هستید، می‌بایست از تخت کاشت مو، جهت کاشت مو برای مراجعین استفاده نمایید.

 

در آخر پیشنهاد می کنیم بقیه مقالات منتشر توسط گروه آراصنعت را مطالعه بفرمایید:

 

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

مشاوره آنلاین